Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Kolm Kuningat. Ashinari kroonika III

(lühiromaan aastast 1997)

eesti keeles: III osa romaanist «Ashinari kroonikad»

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
8
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.727
Arvustused (11)

Veel pisut aega edasi ja mis siis juhtub. See lugu on juba selle maailma sidumine fantaasiamaailmaga. Paralleelmaailmalugu kui nii öelda. Keski Marten satub juhuslikult fantaasiamaale ja tuleb välja et on miski kuningapoeg hoopistükkis. Võtab oma asjad ja semud ja võitleb vahepeal võimule tulnud nõia Vangaga ja pimeduse jõududega. Kuidagi natuke sujuvam tundus ta küll kui eelmised. Kokkuvõtteks päris korralik tükk. Vist selle kogumiku (``Ashinari kroonikad``) parim lugu (isiklikult arvates). Muus suhtes (kliima ja tegemised) ikka seesama vana hea ja turvaline fantaasia.
Teksti loeti eesti keeles

Esimesest kahest Ashinari kroonikast kolmveerand pea jagu üle. Ikka juba kirjeldati ka peategelase tegemisi jms., mitte ainult nii, et "Marten läks kaevu, roomas lossi, hävitas vaenlase, tuli tagasi. Lõpp." Saab oma viie siis kätte - muidugi olen ma, võrreldes mõne muu kirjanikuga, kogu selle "Ashinaari kroonikate" hindamise puhul väheke hinnaalandust teinud.
Teksti loeti eesti keeles

"Tugev neli", võis täitsa lugeda. Iseenesest täitsa intrigeeriv - VB täiesti kirjutab, kerkib küsimus: kas ta suudab tõusta ka meistriks? Hinnaalandust rahvustunde alusel tegema ei hakka. :-) Aeg näitab.
Teksti loeti eesti keeles

Mina ka kolkapatriotismist hinnaalandust tegema ei hakka, aga see lugu on juba üsna loo moodi. Alguses hakkas küll see ninjaväe jutt pisut küll vastukarva, aga tekst hakkas üsna kiirelt sujuma... Marten on ka tunduvalt usutavamalt välja kukkunud tegelane, kui Gorm või Asper. Poiss saab võõras maailmas üsna hästi hakkama, aga samas ei lähegi lugu jaburaks ära. Ka on see tekst rohkem kangelasfantaasia... eelmised lood püüdsid liialt eepilised olla ning ei püsinud eriti seetõttu lainel. Selle lühiromaani võlud on nii subjektiivsed, kui ka objektiivsed... maailm on tuttav ning sisseelamine käib kiiremini, eelmistes osades toimunu täiendab selles sündivat ning maailm hakkab suisa mitmeplaaniliseks muutuma. Marten on ka kindel keskne tegelane ning lugu püsib ilusasti tema ümber koos... tänu Marteni (suhtelisele) täisverelisusele mõjub Ilvet suisa verevaese statistina. Väga hästi aitab loo arengule kaasa ka see lihtne võte - nn. kohtumised aastate järel, ka viiakse kokku erinevad põlvkonnad jne. Neli, mis juba üsna viiele kanda kraabib!
Teksti loeti eesti keeles

Siin on juba üritatud luua mingit korralikumat süzheed, ka peategelane on üksjagu inimlikum. "Ashinari kroonikate" parim raamat minu arvates. Viis pika-pika miinusega.
Teksti loeti eesti keeles

Sellele loole ei saa päris seda ette heita mida teistele. Antud lühiromaanis on üritatud ka asja süüvida, mis on päris korralikult välja tulnud. Ning ehkki tegelased on, nagu selles tsüklis ilmselt alati või vähemalt siiani, veidi pealiskaudsed, on muidu tegu igati toreda lugemisvaraga. Siiski saab ka siin üht-teist ette heita. Sündmustik on siiski liiga kontsentreeritud. Selle vea parandaks oskuslik kirjelduste lisamine kohe. Dialoogid paistavad silma oma puisuse ning tehislikkusega, tundub, et need, kes räägivad, polegi pärisinimesed, vaid mingid x-tegelased. Võib-olla ongi. Mina ei tea, mida autor mõelnud on.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: