Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials · Joel Jans ·

Kosmodroomidest kaugel ja üksildasem veel

(jutt aastast 2013)

eesti keeles: Veiko Belials «Kogu maailma valgus» 2013

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Stalker
Hinne
Hindajaid
3
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (6)

Loo pealkiri vihjaks justkui ühele Ursula K. Le Guini tekstidele, ent sellega sarnasused mainitud autoriga ka piirduvad. Loo "Kuldse päikse all me elame..." eellugu pajatab sellest, kuidas Rodina-taoline jabur maailm üldse sündis. Pikemalt ei tahakski loo sisust rääkida, kes tahab, loeb ise.

Nagu Belials sissejuhatuses mainis, on huumorit selles loos kõvasti vähem, kui "Kuldses päikses", samuti on tekst kohati süngem ja verisem. Juttu lugedes tundus kohati, et hinne on kusagil "3" ja "4" vahel, ent lõppmulje oli hea ning seega pälvib see tekst maksimumhinde. Igapäevases vestluses
(pseudo)kommunistlikke loosungeid kasutavad tegelased esinevad ka käesolevas tekstis. Millegipärast meenus mulle Philip Reeve`i "Surelikud masinad"-fiktiivseid ja tehistingimustest põhjustatud ideoloogiaid järgivate fanaatiliste gruppide omavaheline arveteklaarimine, noorte armastuslugu ning sellest kõigest põhjustatud katastroofiliste tagajärgedega madin...

Teksti loeti eesti keeles

Vinge pealkiri. Mulle ei meenunud,kus ma taolist näinud olen, niikaua kui tuletati meelde, et see on tädilikkuse elava kehastuse ulmes - LeGuini - ühe teose pealkirja parafraseering. Tegu on eellooga jaburogarale jandile, "Kuldse päikese all me elame" nimelisele Belialsi (ja JJ Metsavana)tuumapungi - tsükli kesksele loole. Loo õhustik on tunduvalt tagasihoidlikum kui selles keskses loos, jabura jandi nuppu on kõvasti vaiksemaks keeratud. Muidu on aga tegu päris korraliku looga, mille uba on et kaks pealtnäha teineteise vastandit, üksteise negatiivid ja verivaenlased on tegelikult ühe perse kaks kannikat. Mulle tegelikult meeldis enim politruk, kes suutis isegi informatsiooni peale, et tähelaev suundub avakosmosesse miskit ogaralt optimistlikku ja okseleajavalt patriootlikku välja ilastada. Üldse oli tegelastegalerii justkui 40 - 50ndate nõukogude ulme kullafondist välja astunud, alates mehise, otsekui graniidist raiutud näojoontega kapteniga ja lõpetades ustava, veidike naiivse kuid lõpuni ausa, nõukogude noorukiga. Salapolitsei ülem oli ehmatavalt tõetruu.

Hea lugu. Mulle meeldis jabur jant "Kuldne päike" küll rohkem, kuid need on kaks eraldi teost.

Teksti loeti eesti keeles

Nagu ülal öeldud, midagi siin on. Süzhee on originaalsusest kaugel ja skeemi avalikult vaenutsevatest, kuid salaja sõbrustavatest diktaatoritest oleks võinud ükskõik milline koolipoiss kokku kirjutada, aga koolipoiss oleks sellega äpardunud nii kirjatehnika kui miljöö poolest. Ökonoomne stiil koos vaatenurga vaheldumise tehnikaga ja Belialsi elukogemus absurdiimpeeriumist teevad punnitusest Jutu.
Teksti loeti eesti keeles

Väga hea idee - see nõukogude kakspoolsuse tasakaal ühes kosmoselaevas - ja mitte midagi muud. Ei ühtegi tegelast, keda ma piisavalt tunnetaksin, et talle kaasa elada. Üldse ei midagi, millele kaasa elada.
Ei, valetan: lõpus oli päris huvitav. Et mis Julia teeb ja kuidas olukord laheneb.
Selle ja hirmus hea idee eest saab rahuldava ära =P
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: