Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Hoia end, kullake, hoia end kurjast...

(jutt aastast 2013)

eesti keeles: Veiko Belials «Kogu maailma valgus» 2013

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
3
1
0
0
Keskmine hinne
4.167
Arvustused (6)

Järjekordne nö. klassikalise küberpungi pastišš, mis paistab ühtlasi olevat jutusarja esimene osa. Vihjeid William Gibsoni loomingule (kasvõi mõiste "kauboi" kasutamine häkkerite kohta, aga ka vihje virtuaalsetele idorudele) on siin mitmeid, võib-olla on vihjatud ka teistele küberpungi autoritele, kelle loominguga ma tuttav pole. Lähituleviku USA-s asetleidev lugu häkkerist, kes tahab kätte maksta oma lauljast armastatu tapnud ja tolle isiksuse kommertseesmärkidel digitaliseerinud mehele, on stiilselt ning poeetilis-nukralt kirja pandud, samuti on loos klassikalisele teaduslikule fantastikale omast filosofeerimist. Hindeks "4" tugeva plussiga.
Teksti loeti eesti keeles

Kogumik mulle meeldis ja kõige rohkem millegipärast just käesolev jutt. Ei tea, kas siis sellepärast, et tegu on armastuslooga või sellepärast, et Veiko kirjutatud Memena laul mõjus sobiv-kurvalt, kuid mingi lumm sel lool on. Viis rasvase plussiga.
Teksti loeti eesti keeles

Nojah, mina omas piiratuses - küberpunk ei ole mu lugerisse, lauale, riiulisse eriti teed leidnud - ei osanud siit muid seoseid leida kui ikka filmimaailma Matrix. Aga võibolla ongi hea, sest nö puhta lehena mõjub mulle see lugu just sellisena nagu ta on: nukker jutt häkkerist, kes kaotas oma armastatu mingile kurikaelale ja otsib nüüd kättemaksu võimalust, kuid sattub sel teel sootuks millelegi hirmsamale-huvitavamale.

Natuke nalja tegid need tegelaste nimed: Anykey - no anna minna... Thinky Winky, Billy the Kid jt. Kui vaadata tekstile mitte püüdega kõike nõnda surmtõsiselt võtta, siis polegi hullu. Siiski on osa sellest teatavas vastuolus kogu õhustikuga.

Pealkiri... Minu hinnangul on see üks parimaid, mida üldse kunagi näinud olen.

Kogu tekst on parasjagu niivõrd väga hea, et jätab mind soovima enamat: natuke rohkem tausta sellele maailmale, natuke põhjalikumalt lahti kirjutatud tegevustikku, miks mitte mõnede kõrvalliinidega, tegelaste ajalooga, natuke rohkem kõike, enne kui lõpp kätte jõuab. Vot nii hea lugu oli.

Teksti loeti eesti keeles

Seda juttu on raskem hinnata kui kirjutamise ajaks ilmselgelt pikalt aegunud "Õiguse raame". "Küberpunk" ja tehnitsistlikud probleemid on muidugi aegunud ka siin, aga neile lisandub Veikole omaselt hästi õnnestunud poeetiline komponent.

Kolmandaks on küljendus teinud karuteene nii lugejale, loole kui autorile - ilmselgelt peaks taandridu või tühje ridu või lausa peatükkideks jagamist rohkem olema. Praegu sulab 3 aasta tagune minevikujutustus puhtvisuaalselt põhiliini liiga sisse.

Kokkuvõtteks, hoolimata luulelisemast lähenemisest kui ülejäänud enikii sarja puhul, ei tõuse käsi ka sellele jutule "rahuldavast" kõrgemat hinnet panema. Aga sellele võib plussi taha kujutleda.

Teksti loeti eesti keeles

Cyberpunk läbi Belialsi silmade, ehk Belials küperpungi kastmes. Aus ja hea. Ja vingumine et mitte ju "see päris cyperpunk" ajab parimal juhul naerma.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: