Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Näe, kala!

(jutt aastast 2010)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 7: Ingel ja kvantkristall» 2010

Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
Hinne
Hindajaid
1
1
3
1
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (6)

See lugu ilmus antoloogias "Täheaeg nr. 7". Paljude kodumaiste ja välismaiste lugude järel oli ka koostaja R. Sulbi artikkel, kus ta kurjas toonis õiendas arvustuste kirjutamise kohta üldisemalt ja ka siin BAASis toimuva kohta. Iga arvustus olgu ikka selline, et kõlbaks kohe ka akadeemilisse ajakirja panna või kirjandusõpikusse sisse torgata.

No aga mida siis praegusel juhul teha? Selle loo puhul ei saa kiita ei erakordselt mõnusat, leidlikku ja lahedat pealkirja, mis puänti juba enne lugu välja ei lobise, samuti ei saa analüüsida kujundite mängu pöörases ja hullumeelses süžees, tegelaste hämmastavat motiveeritust ja peenelt lahendatud tunnetevarjundite lendu...Mida siin üldse analüüsida, lugu on 12 lehekülge pikk segane heietus miskitest kreeklastest, kes kuskil saarelt, võib-olla Atlantiselt, ähvardava tsunaami eest ära tahavad põgeneda. Koostaja Sulbi kurtis ka oma essees, kuidas mõnede lugude kohta mõnedel arvustajatel polevatki muud öelda, kui et "käkk" või ka midagi veelgi mahlasemat. Ma praegu hindakski seda lugu "veelgi mahlasemalt" ja see jutujulla saab 2 punkti ainult mõningase ponnistuse pärast, mida siiski on märgata.

Teksti loeti eesti keeles

Paraku peab loo Belialsi loomingu halvemikku lugema. Tausta (Vana-Kreeka õhustikku) on tõesti veidi uuritud ja mingi puänt oleks nagu ka, aga kaasahaaravus ja sära puuduvad. "Kaht" ka panna ei tahaks, sest iseenesest polnud ka igav ega ebameeldiv. Ja piisavalt lühike.
Teksti loeti eesti keeles

Tihitpeale meeldib Belialsil kirjutada lugusid, milles peale kesisevõitu puändi midagi polegi. See jutt kuulub ilmselgelt nende hulka. On näha, et autor loo taustaga natuke vaeva näinud ning üht teist Vana-Kreeka kohta välja uurinud. Neid teadmisi on ta siis ka joonealuste märkustena lugejatele jaganud. Autentsusele rõhuvas teoses oleks selline lähenemine kindlasti õigustatud olnud, kuid praegusel juhul kahjuks mitte eriti. Natuke muutus häirivaks ka kergelt segane jutustamisviis. Pidevad põiked sinna-tänna lõhkusid igasuguse rütmi. Jutu lõpus oli ka väike vimka, mis ei hiilanud küll erilise originaalsusega, kuid ajas asja ära. Belialsi keskmine, sellepärast ka kolm.
Teksti loeti eesti keeles

Täiesti uus miljöö ning temaatika eesti ulmekirjanduses, nimelt Vana-Kreeka (kui eksin, siis palun ette vabandust ja vea ära märkimist). Aga on näha, et Belials on teinud mingis mahus taustauuringuid, selleks et end piisavalt ajastu ning keskkonnaga kurssi viia. Kui võtta autori seniste lühijuttude taset, siis tugevama poolne keskmik. Võibolla tõstis minu pandud hinnet just uude aeg/ruumi viidud tegevus. Sama süžeega tegevus kuskil fantasy-maailmas oleks kindlasti madalama hinde saanud. Miinustena tuleb üle korrata eelnevate arvustajate mõtteid: pealkiri pole just kõige õnnestuim (annab puändi juba lehekülg enne lõppu ära) ning kohati liigselt hüplev jutustamisstiil.
Teksti loeti eesti keeles

Ülal on hoolega sakitud... Minu meelest on see aga üks VB paremaid jutte ja talle pigem ebatüüpiline. Üsna üllatuslik leid.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: