Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Kübaramoor

(jutt aastast 2008)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 4: Flööditüdruk» 2008

Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
Hinne
Hindajaid
2
4
2
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (8)

Etnoõudus? No ma ei tea, väga õudne just ei olnud, etno aga küll. Eesti rahvamütoloogiat kasutatakse usinalt ja vaimukalt. Pealkiri toob aga silme ette krokodill Gena ja Tšeburaška seiklustest tuttava muti, kuigi tegelikult on tegu hoopis teistsuguse Kübaramooriga.

Mõnus, lahe lugu.

Teksti loeti eesti keeles

Lugu on ehk veidi fragmentaarne ja kõike võinuks pikemalt lahti kirjutada, ent õhustik on kuradtlikult hea ning surnuaia kirjeldus jääb lugejale ilmselt kauaks meelde. Nagu esiarvustaja maininud, pigem vaimukas kui õudne.
Teksti loeti eesti keeles

Belials on eelkõige tuntud oma vimkaga lühijuttude poolest. Titipeale on tema tekstid üles ehitatud puändile ning käesolev lugu pole mingi erand. Satub mingi mees peale tõsist joomingut pisut kummalise naisterahva juurde. Selgub, et "daami" kavatsused pole just kõige paremate killast. Tegelikult pole kahtlust, et Belials kirjutada oskab. Jutt on väga korralikult teostatud ning mõnuga loetav. Küsimusi tekitavad tavaliselt autori ideed. "Kübaramoor" pole küll kindlasti kõige originaalsem tekst, mida ma viimasel ajal lugenud olen, kuid see on siiski piisavalt huvitav, et ühe hingetõmbega läbi lugeda. Kas see ka õudne on? Vaevalt küll. Tegu on pigem täiskasvanutele mõeldud moodsa muinasjuttuga. Neli
Teksti loeti eesti keeles

Belialsi seni loetud lühiproosast kindlasti minu lemmik. Eks ole põhjuseks ka see, et üldse suur etnoõuduse austaja. Lugu oleks võinud jah olla ehk sutsu pikem, aga muidu täitis kõik sellele pandud ootused. Koos Hargla "Tontla metsaga" kogumiku parimaid palasid.
Teksti loeti eesti keeles

Mul ei tulnud lugedes tõtt-öelda kordagi pähe et tegu peaks olema õudusega. Pigem ikka naljaga. Eks see ulmes (nagu muudeski žanrides) nalja tegemine kipub olema ohtlik asi selles mõttes et kergesti võib vääratada ja sattuda mingisse labasusse, mida lugeda pole mitte naljakas vaid piinlik. Belials suudab noateral balansseerides siiski napilt õigele poole kukkuda, nii et kokkuvõttes on kõik positiivne.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: