Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Valdjate And

(jutt aastast 2003)

eesti keeles: antoloogia «Vaade pimedusse» 2003

Tekst leidub kogumikes:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
1
7
3
0
0
Keskmine hinne
3.818
Arvustused (11)

Pärast suurepärast "Helesiniste liivade laulu" kogumikku tundub see sentimental journey "Existerioni" temaatika juurde küll üleliigse ja aegununa. Jutt on raskelt moraliseeriv - mis pole iseenesest viga - aga äärmiselt lohiseva dialoogiga ("Te olete manatark, ma olen teid otsinud. - Jah, ja nüüd oled sa mu leidnud. Miks sa tulid?" jne). Ja siis see tõdemus, et kõige võti on teadvus... ja inimesele antud võime iseseisvalt möelda ja otsuseid langetada... No kas peab selliste banaalsuste jaoks mingi fantasy-maailma välja punnitama? Plusspoolele kannaks looduslikkuse ja puude omadustega seoses oleva. Üldiselt pani see jutt kuidagi ükskõikselt mühatama.
Teksti loeti eesti keeles

Millegipärast istus rohkem kui Belialsi senine looming (mõningate eranditega). Maailmas oli tunda sellist slaavi hõngu. Sisu küllaltki tavaline ja äkilise lõpuga.m Ometi jäi peale läbilugemist kestma küllalt meeldiv mulje. Loo suurim väärtus minu jaoks on ilmselt see, et peletas kartuse hr. Belialsi loomingut kätte võtta.
Teksti loeti eesti keeles

Üldiselt nõustun Andrei Golikoviga, samuti selles, mis puudutab Belialsi esikkogumiku paremat kvaliteeti. Muide, slaavipärasust ma siit küll ei leidnud, ehkki pärast Lauri Lukase arvustuse lugemist spetsiaalselt tähele püüdsin panna. Looduskirjeldused on parimad, mida üle pika aja olen lugenud, ent nõrgal tasemel moraliseerimine kisub hinde alla.
Teksti loeti eesti keeles

Oh ja ah. Yhest kyljest p2ris vahva maailm ja kaunikesti palju lubav vastasseis. Talutavad tegelased ning v2ga h22 ning m6nuga loetav tekst. Ning siis v6tab Veiko k2tte ja keerab kogu asja lameda koolipapaliku moraalitsemise ja elum6tte otsimisega p..sse. Kurat! Oleks lugu poolteist lehekylge varem l6ppenud (ehk ei oleks Runebolg Hennorit manitsenud ning talle k6ike tammepuust ette teinud) saanuks lugu "v2ga hea". Nyyd aga...

Eelarvustaja isand Laurile: slaavi h6ngu siin kyll terps tunda ei olnud. Maagid olid k6ik kenasti nigu germaani muistenditest v2lja karand. Ainus, kellel oli kahtlaselt soome-ugri/slaavi p2rane nimi oli kurjam.

Teksti loeti eesti keeles

Ei paku need Belialsi lood küll kirjanduslikult midagi täiesti uut ja huvitavat, kuid see-eest on nad võrdlemisi hästi teostatud. Vähemalt ei hakanud lugedes igav ja see on juba päris suur asi. Sellised hästi kirjutatud fantasy-jutud lähevad mullevahelduse mõttes päris hästi peale.
Teksti loeti eesti keeles

Ma hakkan aeglaselt uskuma, et kuulujutt, mida ma kunagi kuulsin ja mis ütles, et Belials pole hea kirjanik, vastab tõele! See jutt võis hea olla, kuid oma haleda dialoogiga ja ühe rõveda kohaga(kas teie arust ei ole rõve mõelda, et inimene paneb põdrale taha?)muutis see minu jaoks nõmedaks. Kui tuli juttu varjudest meenus Zelasny ja Ashinari kroonikate viimane osa. Kas ei võiks olla originaalne ja midagi uut välja mõelda?? Ja kõik tundus meie väiksele maagile liiga lihtsalt kätte tulevat - saab endale teejuhi, leiab peaaegu kohe vastuse küsimusele, et kuda Rajamaale saada? Eh, Belials peab rohkem pingutama, kui ta tahab tõeliselt hea kirjaniku nime ära teenida!

"See nõupidamine, millest rääkisid, algab kohe! Valdjate And nõuab kasutamist!"(lk. 42)ütleb Hennor oma õpetajale käskivalt loo lõpus(kas just maagiks saanud noviits nati liiga kiiresti ülbust ei kogu?;)). Umbes niimodi lõppeb see tekst. Jälle jääb pooleli. Ja veel nii mõtetult! Kui oleks veel mõni filosoofiline lõpp, et umbes Hennor astus majast välja, et astuda vastamisi Musta Jäägriga jne, aga ei - hoopis mingi selline jama! Eip, nii küll ei tohiks kirjutada. Belials peaks end sellisest häbist vabastama ja kirjutama sellele järje, mis peaks olema tasemelt kõrgem ja muidu kah hea!

You know that I`m just messing around with ya! ;)

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: