Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Metsavaim

(jutt aastast 2003)

eesti keeles: Veiko Belials «Helesiniste Liivade laul» 2003
antoloogia «Õudne Eesti: Valimik eesti õudusjutte» 2005

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
3
2
0
0
Keskmine hinne
4.222
Arvustused (9)

On üks noormees, kellele meeldib üle kõige oma kadunud vanaisa metsas ring jõlkuda. Teda hakatakse kutsuma Metsavaimuks. Ühel kenal päeval kohtab ta võsavahel naabertalu peremeest, kel on plaanis Metsavaimu vanaisa maadele käpp peale panna ja mets rahaks teha. Noormehele see ei meeldi, ta püüab kurja naabrimeest takistada... ja ilmnebki loo püänt. Korralikult kirjutatud suhteliselt pretensioonitu lugu, mille lugemine ei anna midagi, kuid ei võta tükki küljest ära ka. Käib kah
Teksti loeti eesti keeles

Pärast "Metsavaimu" läbilugemist mõistame, et autor võtab oma elukutset (seda teist, mitte kirjaniku oma) südamega. Metsamehe manifestina puhas viis, ulmejutuna aga siiski üle kolme ei täi anda.
Teksti loeti eesti keeles

Belialsile omaselt on loos head looduskirjeldused, süzheega on, nagu on... Pigem vist tõesti manifestina mõeldud. Ka mina olen sarnastel teemadel mõtisklenud. Manifestiga seega täiesti nõus. Huvitav on seda teksti õuduslugude antoloogiast leida, peaksin pigem fantasyks.
Teksti loeti eesti keeles

Kuskil keskel haaras käesolevate ridade kirjutajat kange kartus, et kuidagi suubub tykk A. Merritti "Metsaneidise" radadele... Aga õnneks ei suubunud. Lõpu eest viis punkti kirja.
Teksti loeti eesti keeles

Kuni viimase lauseni arvasin tõsimeeli, et jutu lõpp kujuneb teistsuguseks. Puhtalt puändi eest annan viis punkti. Oleks ilmselt ka ilma selle lõpplahendusena tugeva nelja pannud looduskirjelduste ja loo mõttekäigu eest. Lugedes oli tunda, et autor kirjutab millestki, mis talle on oluline.
Teksti loeti eesti keeles

Näib, et eestlased on tõsiselt heal järjel loodusega. Me kirjanikud oskavad hästi luua meeleolu, mis viib meeled päriselt metsa. Toonitan siinmail veel A.Galliti "Libahunti" kus ka looduse kirjeldused oli maagiline. Metsavaim meeldis mulle, sest 1)lõpp oli täiesti ootamatu 2)"Ma oleks võinud saada kõik tüdrukud keda tahtnuks, kuid milleks? Milleks sellele tavalised tüdrukud, kes kordki näinud Murueide tütreid haldjavälul alasti tantsimas?"Väga 5 lugu.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: