Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966-

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Metsavaim

(jutt aastast 2003)

eesti keeles: Veiko Belials «Helesiniste Liivade laul» 2003
antoloogia «Õudne Eesti: Valimik eesti õudusjutte» 2005

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
3
2
0
0
Keskmine hinne
4.222
Arvustused (9)

On üks noormees, kellele meeldib üle kõige oma kadunud vanaisa metsas ring jõlkuda. Teda hakatakse kutsuma Metsavaimuks. Ühel kenal päeval kohtab ta võsavahel naabertalu peremeest, kel on plaanis Metsavaimu vanaisa maadele käpp peale panna ja mets rahaks teha. Noormehele see ei meeldi, ta püüab kurja naabrimeest takistada... ja ilmnebki loo püänt. Korralikult kirjutatud suhteliselt pretensioonitu lugu, mille lugemine ei anna midagi, kuid ei võta tükki küljest ära ka. Käib kah
Teksti loeti eesti keeles

Pärast "Metsavaimu" läbilugemist mõistame, et autor võtab oma elukutset (seda teist, mitte kirjaniku oma) südamega. Metsamehe manifestina puhas viis, ulmejutuna aga siiski üle kolme ei täi anda.
Teksti loeti eesti keeles

Belialsile omaselt on loos head looduskirjeldused, süzheega on, nagu on... Pigem vist tõesti manifestina mõeldud. Ka mina olen sarnastel teemadel mõtisklenud. Manifestiga seega täiesti nõus. Huvitav on seda teksti õuduslugude antoloogiast leida, peaksin pigem fantasyks.
Teksti loeti eesti keeles

Kuskil keskel haaras käesolevate ridade kirjutajat kange kartus, et kuidagi suubub tykk A. Merritti "Metsaneidise" radadele... Aga õnneks ei suubunud. Lõpu eest viis punkti kirja.
Teksti loeti eesti keeles

Kuni viimase lauseni arvasin tõsimeeli, et jutu lõpp kujuneb teistsuguseks. Puhtalt puändi eest annan viis punkti. Oleks ilmselt ka ilma selle lõpplahendusena tugeva nelja pannud looduskirjelduste ja loo mõttekäigu eest. Lugedes oli tunda, et autor kirjutab millestki, mis talle on oluline.
Teksti loeti eesti keeles

Näib, et eestlased on tõsiselt heal järjel loodusega. Me kirjanikud oskavad hästi luua meeleolu, mis viib meeled päriselt metsa. Toonitan siinmail veel A.Galliti "Libahunti" kus ka looduse kirjeldused oli maagiline. Metsavaim meeldis mulle, sest 1)lõpp oli täiesti ootamatu 2)"Ma oleks võinud saada kõik tüdrukud keda tahtnuks, kuid milleks? Milleks sellele tavalised tüdrukud, kes kordki näinud Murueide tütreid haldjavälul alasti tantsimas?"Väga 5 lugu.
Teksti loeti eesti keeles