Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Kes tapab kassi, peab surema

(jutt aastast 2001)
http://algernon.ee/node/200

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2001; oktoober [üldpealkirjaga «Paroodiad»]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Tekst leidub kogumikes:
  • Algernon
Hinne
Hindajaid
4
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (6)

Minu arvates kõige parem tekst "Paroodiates". Belials on hästi tabanud Pan Grpowski lugudele nii ainuomase stiili ja feelingu. Kuna Pan Grpowski on üks mu lemmiktegelastest Hargla loomingus, siis alla viie panna ei saa.
Teksti loeti eesti keeles

Nõus eelarvustajaga. Lugedes jääb mulje, et autor on Hargla. See sobinuks "Pan Grpowski 9 juhtumi" kümnendaks (ajaliselt esimeseks) juhtumiks.

Järgnev arvustaja eksib BAASi vaimu vastu, mille kohaselt on oluline vältida oma tekstis hinnanguid teistele BAASis sisalduvatele arvustustele ja nende autoritele.

Teksti loeti eesti keeles

Paroodiana (mis see ju olema peaks) on tegu totaalse käkiga. Tegu on lihtsalt siira hommaazhiga, sellisena ka keskmise õnnestumisega! Aga kuna autor on selle paroodiaks kuulutanud, siis hinnang: vilets!

Aga midagi, mis laseks selle autoriks Harglat ennast pidada, siin loomulikult pole. Vaid ajukääbik võib midagi sellist leida. Tänan.

Teksti loeti eesti keeles

Aga see on minu lemmik "Paroodiatest". Sellise leebe huumoriga ja kole mõnus. Kirjutatud vaieldamatult hea kassimaneeride ja -psyhholoogia tunsja poolt. Yks mu kass sai omal ajal siit isegi nime. Passis seisis "Miecislaw Grpowski". Vaesed valveõed kippusid loomakliinikuis ikka minestama. :)

Kui Belials kasse ei peaks, paneks isegi imestama. Ylejäänud loominguga võrreldes täiesti teisel tasemel.P.S.Ja siis ta, va see ja teine, teatab mulle, et pole elus kassi pidanud! Oeh. Ja mina olin millegipärast nii kindel. Kes on see hea hing, kes kingiks talle kassi?

Teksti loeti eesti keeles

Mulle kassid meeldivad, samuti pole mul pidagi ühe teatud poolakast eksortsisti vastu ja ka Belialsi looming on enamasti täiesti loetav, kuid nende kolme ühendus mulle erilist muljet ei avaldanud. Sisu kohta ei oska ma midagi öelda, kuid üks on igatahes kindel, paroodia see küll ei olnud. Võib-olla suhteliselt hästi õnnestunud jäljendus või hoopis midagi muud, kuid mitte paroodia. Hinne tuleb kolme ja nelja vahele. Neli miinus
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: