Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Insania

(jutt aastast 1997)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1997; nr 5 – nr 6
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Sarjad:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
0
1
2
1
1
Keskmine hinne
2.6
Arvustused (5)

Ausalt öeldes jura. Nii stiililt kui sisult. Mannetu katsetus jutustada lugu hullumeelsusest Ganymedesel, mille käigus tegelased üksteist maha notivad. Seesinantne planeet on varemgi kuulsaks saanud oma tohutu hullumeelsete sisaldusega, neid on seal alati olnud rohkem kui üks. Igal juhul tundub mulle, et autor on (nagu temaga sageli juhtub...) sisu ja teema selles vallas juba tükk maad tagasi ammendanud. Belials on oma Ganymedese tsükliga liiga kaua edasi läinud, vaatamata asjaolule, et tegelikult ei ole tal juba ammu midagi sellega öelda. Ja ilmselt ta ei tahagi seda teha.
Teksti loeti eesti keeles

Lugu, mis paistab silma selle poolest, et ta teiste omasuguste hulgast millegi erilisega silma ei paista. Kuidagi kole palju on neid igasugu hullumeelsete jutukesi ette sattund. Liialt tüüpiline lugu. Parem loen Ashinari kroonikaid või veel midagi kolmandat.
Teksti loeti eesti keeles

Jutu sisu on lihtne - Ganymedesel on mingisugune baas, mille asukad lähevad järjest hulluks ning kukuvad üksteist maha nottima. Ja notivad ja notivad kuni alles jääb see kõige kavalam nottija. Kõik. Selliseid lugusid on jutustatud erinevates formaatides ja meediumites oksendamiseni. Mõned neist on isegi kohati täiesti nauditavalt teostatud, kuid Belialsi oma nende hulka ei kuulu. Liiga lihtne, nii sisult kui stiililt. Ei mingit atmosfääri, ei mingeid huvitavaid kirjeldusi. Ainult kamp erinevaid tegelasi (kuigi tegelased on vist pelgalt nimede kohta liiga palju öeldud), kes ainult jutustavad ja jutustavad. Ma saan aru, et autoril on kohati raske olulisi asju teksti sees lugejale edasi anda, kuid kogu infot pole mõtet dialoogidesse ka toppida. See muudab lugemise üsna tüütuks. Ja siis see puänt... Õnneks on Belials edasi arenenud. Sellele loole aga kaks
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: