Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Igavene mets

(jutt aastast 1997)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1997; nr 4
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Sarjad:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
0
4
0
2
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (6)

97. aasta suvel ostsin süütust huvist ajakirja nimega Mardus, kus see jutuke ilmus. Polnud see ajakiri suurem asi, polnud ka jutt. Siis sattus see pala miskipärast Stalkeri nominantide sekka. Tuli taas lugeda. Eesti autorite "originaalsus" piirneb sageli rohkem ja vähemtuntud Lääne löökfilmide ümberjutustustega, "Igavese metsa" puhul jääb mulje kui Predator 1-e tegelaste seiklustest Harrisoni surmamaailmas vürtsitatuna Bradburylikku süngusega. Loo väheste väärtuste hulgas on SF-zhanri ekspluateerimine ning autori võrdlemisi korralik kirjapulga valdamise oskus.
Teksti loeti eesti keeles

Päris mõnus lugu tegelikult. Olgugi, et mitte eriti originaalne, aga ikka omajagu meeldivad ka sellised lood, kus kellelgi pahasti läheb. Jällegi ei ole põhjus selles, et mul inimeste vastu midagi oleks, vaid asi on selles, et mõnevõrra ära on tüüdanud lood, kus mindi sell või paar oma lollaka nutikusega kõigest jagu saavad ja mingeid maailmakesi päästavad. Palju mõnusam lugu, kui kõik need McCoy`d ja muu selline staff.
Teksti loeti eesti keeles

Ganymedes... Huvitav paik iseenesest. Kas seal ka tegelikult sääraseid asju toimub, see on juba iseküsimus. Päikesesüsteemis peaks ta paiknema, eks? Nojah, ulmekirjanikule võib palju andeks anda, kuid mitte sellist teost. Suhteliselt kesine kirjatükk. Polnud mitte ühtegi originaalset ideed, mille pärast lausa lakke hüppaks ning tunneks heameelt, et ka meie kodusel Eestimaal võib siiski midagi uut sündida. Siin sellist tunnet ei tekkinud... Milleks see? Ei saa aru. Ja ilmselt ei tahagi aru saada. sest jutt oli minu jaoks siiski igav ning üdini stambilik. Kahjuks. Belials on ju rohkemaks võimeline...
Teksti loeti eesti keeles
TVP

Tegelikult mulle selles stiilis lood meeldivad aga käesolevast ei suutnud ma kahjuks kuigi palju originaalseid ideid leida. Paneks ikka nelja ära, nii heast südamest.
Teksti loeti eesti keeles

Nagu eelpoolsed arvustajad mainisid, oli selles jutus originalsust vähevõitu. Samas peab ütlema, et lugu oli hästi kirjutatud.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: