Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Püha Peetruse kuld

(jutt aastast 1998)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1998; nr 2
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Sarjad:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
0
2
1
3
1
Keskmine hinne
2.571
Arvustused (7)

Klassikaline kosmoselugu. Miski tropp leiab kuskilt miski laadungi kulda. No ja eks ta läheb muidugi selle virna juures natuke hullumeelseks, kui on vaja vaadata, et keski seda ära ei toimetaks. Lugeda aitas, kuigi taolisi lugusid on küllaltki palju. Aga parem ikkagi kui mitte midagi.Mõnitab natuke neid miljonäre, kes raha ei raatsi kulutada. Mul tuli kohe miski inglise mammi meelde, kes peaaegu midagi ei söönud ja ainult kõige odavamaid asju kasutas, peaasi et ta 160 miljonit naela (vist oli nii palju) alles oleksid.
Teksti loeti eesti keeles

Ei jänes ega kala. Vabandan lihtsameelsust, aga ma ei leidnud POINTI kusagilt yles. See on muidugi isiklik tragöödia, et ma igast loost seda punktikest taga otsin, aga oma isikliku tragöödia otsas me igayks istume ja yle kahe ei anna ma seetõttu loole mitte. See, et inimesed nagu vile peale hulluks lähevad, on väga mannetu syzhee ja yksteise kiire (ja äärmiselt hullunud) surnukslahmimine on Belialsi juttudes kah viimasel ajal põhiliseks teemaarenduseks. Ajendid erinevad. Lahmijate arv varieerub. Tegevus ja tulem sama. Ta teised kill'em-all-lood on igatahes huvitavamalt kirjutatud. PS: antud jutu kirjastiil on kyll mitme teise Belialsi jutuga võrreldes palju ladusam.
Teksti loeti eesti keeles

Ehheee... Tagasi Ganymedesele. Aina hullemaks asi läheb. Belials toob aina sagedamini esile oma fantaasia nõrku külgi. Mina isiklikult soovitaksin tal, et kirjutagu harvemini, aga see-eest paremini. See pole ju raske. Keskenduda ja küll siis ka midagi hulga huvitavamat ja kaasahaaravamat sünnib. Nii et minu arust on tegu taas Belialsi suure-suure ämbriga, millesse ta on astunud rohkem oma kiirustamise kui millegi muu pärast. Sisuliselt oli tegu pagana palju kordi heietatud looga, mida on ka tunduvalt paremini tehtud, kui Belials seda tegi.
Teksti loeti eesti keeles

Ganymedesel toimuvad veidrad asjad, nagu on lugejatele selgeks saanud eelmistest lugudest. Seekord hädamaandub seal mingit sorti õnnekütt, kes oli kosmoseavarustes parasjagu otsimas mingisugust hinnalist metalli. Loomulikult lähevad asjad hulluks kätte ära ning lõpptulemus on kõigile ühtviisi nukker - nii tegelastele, loo autorile kui ka lugejale. Aga see selleks... Ilmselgelt pulpulme vaimus kirjutatud tekst ning selles võtmes ka peaaegu loetav. Muidu aga iganenud ideel põhinev ning sellest lähtuvalt ka mitte just kõige paremini õnnestunud lugu. Ei kujutagi kohe ette, mis sundis autorit seda kirja panema... kaks
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: