Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Malcolm McCoy ja Inver Crossi nõiajaht

(jutt aastast 1995)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1995; nr 2 (detsember)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Sarjad:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

McCoy jutud on Belialsil üksjagu ehedalt välja tulnud. Nõiajahi ainukeseks nõrkuseks on tema kaks- kolm esimest lauset stiilis: tumedate juustega umbes 42-aastane mees seisis... blahblah... Selline pyydlik kiirkirjeldus on yks kodukootud hambavalu ja jätkab Sinilaiu traditsioone alata lugu: "45-aastane tumedate juustega Tiit Tibu ärkas hommikul vara...". Hea, et meid kohusetundliku ametniku kombel 45-aastase Tiit Tibu abieluseisust või -seismatusest ja laste arvust ei informeerita. Muidu on Nõiajaht aga täitsa komm. Kuna antud lugu oli yks esimesi Belialsi kirjutatud asju, mida lugesin, tõstis see lati piisavalt kõrgele, et järgnevatesse ilma kodumaise autori soodustusteta suhtuda. Enamus järgnevaid õnnetuseks sama head ei ole - ka McCoy juttudest on see minu meelest yks paremaid.
Teksti loeti eesti keeles

Minu arvamuse kohaselt on tegu McCoy sarja parima looga, kus sellest härrasest ei olnud veel tehtud hirmsat suurt kolla-trolla kütti. Edaspidi läheb asi ju just seda rada pidi. Inimlik oli ta selles loos, tulevikus ta niisugune enam ei ole. Antud juhul tundus, et see oleks võinud olla ükskõik kes, kes sinna sattuda oleks võinud: sina, mina või naaberküla Mikk... Ent see oli Malcolm, kes õnnetuseks ellu jäi. Tunnistan ausalt, et minu meelest poleks Belials mitte millegiga mööda pannud, kui ta oma kangelase lihtsalt maha oleks löönud. Sest edaspidi langeb tase tunduvalt ning jääb mulje, et McCoy polegi mitte päris inimene, vaid... Kurat teab, kes?
Teksti loeti eesti keeles

Mõjuv. Sünge. McCoy`st kui igavesest põgenikust hakkab kahjugi. Kes/mis on ikkagi tema jälitajad? Tulevad nad põrgust, McCoy hinge salasoppidest või eikusagilt? Mõnel on lihtsalt omamoodi "teispoolsuse" külgetõmme...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: