Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Kõik, mis sa teed...

(jutt aastast 2000)
http://algernon.ee/node/301

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2000; oktoober
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Veiko Belials «Helesiniste Liivade laul» 2003

Tekst leidub kogumikes:
  • Algernon
Hinne
Hindajaid
4
2
1
2
0
Keskmine hinne
3.889
Arvustused (9)

Tekst oli huvitav ja intrigeeriv ning Belialsi kohta isegi hea.

Jumala ja Saatana probleem on huvitanud paljusid ja suhteliselt palju on seda teemat puudutatud, kusjuures mitte kõik käsitlused, mida ma kohanud olen, pole sedavõrd huvitavad ning põnevad. Ideestik, millele tekst on ehitatud, on täiesti olemas (erinevalt mõnedest teistest Belialsi juttudest) ning üsna korralikult on asi välja peetud. Saatana isiksus oli põnev, tema pettumus või viha siiski mitte eriti usutav. Jumala plaan aga naljakas, kogu tekst kubises tegelikult sellisest religiooni pihtsa suunatud huumorist. Mulle meeldis ja kindlasti paljudele teistele ka.

Teksti loeti eesti keeles

Lugesin veel korra ja tundsin ikka tugevat pettumust. Hea lugu see ei ole. Liiga lapsik ja hooletult tehtud. Idee esitamine võinuks olla võimas ja tabav, kui kõike pisut vihjelisemalt esitada. Taolisena kippus lugu jääma halvaks muinasjutuks, mida pole isegi huvitav lugeda. Karraktereid tegelikult ei olnudki. Lihtsalt naeruväärsed dialoogid. Lohutuseks võin aga öelda, et paljud teised lood on Belialsil täiesti mõnusad. Lohakaks ei saa sellegipoolest muutuda!
Teksti loeti eesti keeles

Nooremana ma poleks vist seda juttu nii nautinud, ma võtnuks kõike sõna-sõnalt, aga nüüd hakkasin tundma, et toimub mingi eriti kaval pettuse ja topeltpettuse mäng. Mõlemad räägivad varem valmis mõeldud teksti, näitlevad ja ise petavad teineteist. Ning kes mida taotleb ja kumb tegelikult rohkem teist petab, pole üldse selge.
Võib näiteks arvata, et kurat on jumala lõpuks oma "usku" pööranud ja nad hakkavad nüüd koos maailma hukutama. Võib ka arvata, et jumal ja kurat vahetavad oma ametipostid ja muud midagi ei muutu. Võib ka veel kavalamaid tõlgendusi otsida...

Niisiis pani see jutt minu hallid ajurakud tööle, mille eest Belialsile tänu!

Teksti loeti eesti keeles

Ka tavalise lauajala kota võib igasuguseid mõtteid mõlgutada ja tema eesmärgile veel kavalamaid tõlgendusi otsida, kuid see ei tähenda, et see ka huvitav on. Belials nämmutab jälle juba korduvalt läbi mälutud ja välja sülitatud idee kallal, lisamata sellele midagi uut ja huvitavat. Kahju küll
Teksti loeti eesti keeles

Ei tea, kas kahe jutu põhjal tohib säärast üldistust teha, aga teen seda siiski. Mulle ei meeldi Veiko Belialsi religiooni-ainelised jutud. Ei paatoslik "Lunastaja" ega kaföljetonlik "Kõik, mis sa teed...". See tuletas kuidagi meelde Jaroslav Haseki loomingust tuntud kadett Biegleri unenägu "keiserlik-kuninglikust Jumala peakorterist",aga erinevalt Hasekist ei aja Belials naerma. No mis sa teed...
Teksti loeti eesti keeles

Üks filosoofilisemalt huvitavamaid ja intrigeerivamaid tekste kogumikus "Halasiniste Liivade laul". Igivana küsimus hea (Jumala) ja kurja (Saatana) tasakaalu vajalikkusest maailma toimiseks.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: