Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Kuni arv pole täis

(jutt aastast 1995)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1995; nr 1 (Robert Howardi ekstra)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: antoloogia «Eesti ulme antoloogia» 2002

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
2
4
3
2
1
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (12)

Malcolm McCoy märkmed tema kogemustest vampiiride alal. On vaja kahtteist tumedat kuju aga millegipärast oli üksteist. Pole minu maitse järgi igasugused vampiirilood (loomupärane vastikus vist). Aga jalgu ka ei jää riiulil, nii et las ta puhkab rahus selle vana "Marduse" kaante vahel.
Teksti loeti eesti keeles

Vaatamata asjaolule, et tegu on selle sarja esimese looga, hõngub temas originaalsuse-vabadust rohkem kui ühestki teisest Malcolmi loost. Vampiirid on juba täielikult läbi seeditud teema, neile on vaadatud igasugustest erinevatest vaatenurkadest. Nii et kui neid nüüd käsitleda. tuleb tulla lagedale mingi eriti originaalse elemendiga. Belials seda ei teinud. Vampiirid on lihtsalt vereimejad olendid, kes muutuvad aeg-ajalt nahkhiirteks ning tüütavad hullumajade elanikke.
Teksti loeti eesti keeles

Erilist-novaatorlikku ei leidu selles jutus tõesti... kuid meelelahutuslikult nostalgitsevaks lugemiseks sobib küll. Nahkhiired, piltilus vampiiritar, vaimuhaigla, teravad talvad... stiilipuhas atribuutika missugune. Oskus klassikaline olla on ka oskus.
Teksti loeti eesti keeles

Ma ei ole just suur vampiirikirjanduse fänn, aga mingit tülgastust mul selle suhtes ka pole. Kui on mõnusalt tehtud, siis loen ka mõnuga!

«Kuni arv pole täis» on minu senise lugemuse põhjal parim Malcolm McCoy sarja jutt. Järgmised lood minuarust enam nii head polnud. Mul pole küll kogu sari loetud ... ehk on lõpupoole veel midagi head? Seega on kõik alljärgnev öeldud selliste poolikute teadmiste tasemel.

Kui väga otsida, siis leiab ülemaailmsest vampiristikast ilmselt ka selle jutu teemalisi variatsioone. Isiklikult mulle mõjub see jutt aga värskelt – autor on hästi tabanud meeleolu, on ilusaid detaile, on läbimõeldust. Mida sa hing ühelt ajaviiteloolt ikka ootad!?

Lühidalt siis nõnda, et sarja esimene tekst oli väga hea, kahjuks on järgnevad tekstid üks rängemaid sarja äravajumisi kohalikus ulmes... pean silmas juhtumit, kus alguses oli hea ja pärast polnud midagi!

Teksti loeti eesti keeles

Tõepoolest, vampiiride teemal on raske midagi eriliselt originaalset kirjutada aga selle jutu juures meeldis mulle eelkõige viis, kuidas seda läbi minategelase edasi anti. Ei saanudki lõpuni selgeks, kas midagi kirjeldatust üldse toimus või on peategelasel lihtsalt "elav fantaasia". Kui sageli peetakse sellist asjaolu miinuseks, siis antud juhul mõjub see millegipärast isegi positiivselt.
Teksti loeti eesti keeles

Võib-olla sobivad selle jutu kohta kõige paremini kaks sõna - lihtsalt jama! Polnud siin midagi orginaalset, huvitavat ja mõnusat! Lihtsal jama!
Teksti loeti eesti keeles

Originaalset võibolla mitte, aga mõnusat kyll. Maitse asi. Mind häiris pisut see, et kohati oli õõva väga pingutatult kruvitud, kõik vahendid lasti käiku ja tekkis kerge overkill. Aga kokkuvõttes - mõnus lugu.
Teksti loeti eesti keeles

McCoy teisi osasid tahan lugeda ainult selle tõttu, et mind huvitab, et mis tast edasi sai, kuid see jutt ei olnud eriti hea. Nelja saab ta minu käest küll, sest mulle meeldivad vampiirijututd. Olen lugenud ka Dracula esimest osa(teist mitte, sest pole seda leidnud). Belials on minu arust normaalne kirjanik.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: