Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Sammud vanas majas

(jutt aastast 1997)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1997; nr 2
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

  • Mardus
Hinne
Hindajaid
0
0
1
2
0
Keskmine hinne
2.333
Arvustused (3)

Antud jutt kuulub mu meelest jällegi Belialsi ämbrite hulka. Tal on tõepoolest häid jutte ju ka, aga neid siiski visalt vaheldumisi poolkoomiliste ebaõnnestumistega. Enivei. SVM üritab olla stiilis "ehe inglise perekonnakriminull", aga korraga ajab keset lugu inglise härrasmehe imidzile pretendeeriv vanaonu Roger "vasaku käe keskmise sõrme yhemõttelises ja rõvedas zestis pysti", mis on temast kyll muidu kena, aga stiiliapsuna on tegemist siherduse ämbriga, kuhu mahuks pool Ylemiste järve ära. Kuna loo maht on ca 1,5 lehekylge, siis õnnetuseks kulub sellest ca 3/4 perekonnakriminulliks vajalike faktide reastamisele: kes onu kellega abiellus, kellest kuipalju lapsi maha jäi, kellel kuidas varandus pärandati. Ja lõpp, see, kus muu äkilise kummitamise hulgas ka vanaonu Roger perekonnamaali peal korraga sõrme pysti ajab, yritab siis õudne olla. Kusjuures tegemist on tõsise yritusega, mitte humoorika puändiga. Oleks siis vähemalt sedagi...
Teksti loeti eesti keeles

Suhteliselt klassikalise kallakuga lugu, kui mitte seda näppi arvestada seal lõpus. Aga neid paremaid lugusid on VB-l kah tõesti jalaga segada. Ei pakkunud midagi uut ja huvitavat see lugu.
Teksti loeti eesti keeles

Niisiis üritab Belials anda oma osa kummituslugude pikalt sammutud rajal. Ebaõnnestunult, kusjuures. Kindel kraam, et M.R. James`i ja Sheridan le Fanu vastu ta ei saa, kuid on vähe neid, kes saavad. Aga siin on veel see probleem, et ehkki teised kirjanikud ei ole nii head, kui need kaks vanameistrit, on nad vähemalt üritanud asju paremini seedida ning paljudel juhtudel ka sellega toime tulnud. Belials vist üritas ka. Välja ei tulnud. Kummitusjutu (sellise hea kummitusjutu) kirjutamiseks läheb palju rohkem vaja, kui seda süzeed, mida autor üritas välja käia. Lihtsalt ei tekkinud sellist atmosfääri, nagu vaja! Kummitusjutu puhul on kõige olulisem just atmosfäär. Nii et tööta selle kallal!!!
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: