Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Jõuluõudus

(jutt aastast 1997)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1997; nr 6
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

  • Mardus
Hinne
Hindajaid
0
1
1
3
1
Keskmine hinne
2.333
Arvustused (6)

Paras jõululugu. Mingi mehike tuleb vintis peaga kodu poole, aga lõpuks ärkab ja on... kirstus. Hakkab siis paaniliselt rabelema, aga... Lugu ise oli päris hea ühekordseks lugemiseks. Esimene kord mõjus k&otil;de;ige paremini, edaspidi ei avalda enam soovitud efekti.
Teksti loeti eesti keeles

Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt on tegemist paraja saastaga. Jõuluöö on loole nimeks pandud kah ainult sellepärast, et seda jõulude ajal välja anda, sest selle pyhaga ei ole lool absoluutselt yhist. Selline töötlus lylib. No ok, lool oli pole-viga idee, aga teostus jäi nutuselt nõrgale tasemele. Absoluutselt ei istu valdavalt lyhilausetega kirjutatud lood, selline stiil ei anna mingit sisseelamisvõimalustki. Ja õudusega on asjal samapalju yhist kui kaamlil Kalevi shokolaadiga. Sellise poolkõvalt iroonilise stiiliga ei saa yldse korralikku õudust kirjutada, õudukataotlus jääb kuidagi vabandavalt häbelikuks sedaviisi. Ei pole liha ega kala. Nii. Eheda õuduki kaitseks kyllalt kirutud, võib ju leebuda ja leida, et musta huumori vallas oli loo lõpp ju päris lahe, kuigi ta rikkus muidugi taas igasuguse horrori ära. Pealegi on Belialsil oluliselt paremaid asju.
Teksti loeti eesti keeles

Huvitav, milleks Belialsile selline produktiivsus, kui tase allapoole läheb? Tekib tunne, et iga järgnev jutt on nigelam kui eelmine. Ma küll ei tea, mida autor selle jutuga saavutada tahtis, kuid ma võin üht-teist oletada. Kui see oli mõeldud mingisuguse õudukana, siis kukkus ta läbi. Õudne ta kohe kindlasti ei olnud!!! Kui aga musta huumorina, siis oli ta tsipa parem, kuid samuti läbikukkunud. Lihtsalt ei olnud naljakas ka!!! Kellele see oli mõeldud, jääb samuti arusaamatuks. Tundub, et "Mardusele" ei meeldi tema lugejad, et mõnikord sellised ikkagi suhteliselt nigelad jutud ta veergudele jõuavad. Loomulikult jääb see vaid minu arvamuseks, kindlasti on neidki, kellele see jutt meeldis.
Teksti loeti eesti keeles

Belialsi peeti kunagi laastude meistriks. See jutt seda väidet kohe kuidagi ei kinnita. Pole erilist sisu, pole eriti hästi kirjutatud, pole ka väga löövat puänti. Idee küll on, kuid see on ka suhteliselt kesine. Tegelikult arvan ma, et selline lugu sobiks pigem mingisse karskusseltsi fännileheküljele, mitte ulme/õudusajakirja veergudele. Äärmisel juhul ka "Õhutulehte", kui see ajaleht selliseid tekste avaldaks. Kaks
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023

Autorite sildid: