Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Helesiniste Liivade laul

(jutt aastast 1995)

ajakirjapublikatsioon: «Liivimaa Kuller» 1995; nr 18 (4. mai)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Veiko Belials «Helesiniste Liivade laul» 2003

Tekst leidub kogumikes:
  • Ilmunud ajalehes
Hinne
Hindajaid
7
4
3
0
1
Keskmine hinne
4.067
Arvustused (15)

Yks Belialsi paremaid lugusid mu meelest. Täiuslikult lakooniline - iga detail on täpselt paigas, vahedalt ja värvikalt. Pealetykkimatu aga sygav stoori, tekitab mõtteid ja emotsioone. Mahult liiga lyhike, et paari sõnagagi ymber jutustada ;-) Tasub yles otsida ja läbi lugeda.
Teksti loeti eesti keeles

Mul jääb eelneva arvamuse avaldajaga üle vaid nõustuda, sest see jutt oli tõesti hea ning asjalik. Miks küll Belials tulevikus selliseks läheb nagu läheb, aru ma ei saa. Sest oleks igatepidi tore, kui ta oleks suutnud luua veel vähemalt sama häid jutte. Kahjuks see ei ole nii. Ometigi on ka siin üks viga. Või kas see on viga? Mõne jaoks mitte, minu jaoks küll. Nimelt oleks see teos võinud olla tsutike pikem, siis oleks ka ta mõju ilmselt suurem olnud. Praegu see nii ei olnud, seepärast neli ja mitte viis.
Teksti loeti eesti keeles

Vaatasin, et Belialsi 9 jutu keskmine hinne on mul 1,44. NII halb ta ju ometi pole! Täitsa hästi oskab kirjutada! Tuleks siis hakata arvustama neid jutte, kus ta on oma võimeid realiseerinud.

See jutt on minu silmis nii-öelda varase Belialsi loomingu tipp. Mida ei saa jõuga, saab nõuga. Ja nagu ütlesid vanad hiinlased -- mitte see pole suur väejuht, kes võidab vaenlast sada korda järjest, vaid see, kes võidab vaenlast ilma ainsagi lahinguta.

Teksti loeti eesti keeles

Tõepoolest üsna konkurentsitult parim lugu Belialsi senises loomingus, mille juurde soovitaksin autoril kunagi kindlasti tagasi pöörduda ja oma loometeed nö. uuesti alustada. Tema hilisemad katsetused, mis kantud mingist seletamatust soovist luua iga hinna eest midagi suurejoonelist ja sügavmõttelist näivad mulle küll abitu eksirändamisena, mis nõnda jätkudes V. Belialsi kirjanikumainele kindlasti kahju tegemata ei jäta. "Helesiniste liivade laul" on just sedasorti lugu, millede kirjutamiseks V. B.-l hulgaliselt annet paistab olevat ning mis näitab selgesti, et endapoolsetele meeleheitlikele püüdlustele vaatamata Belials oli, on ja jääb ennekõike poeediks ja unistajaks, mistõttu nood tema ponnistused argikeelsema ja kainelt filosoofilise loomingu suunas on pelgalt ande ja aja raiskamine, mille lõpetamisest võidaksid nii autor kui lugejad. Nii paradoksaalne kui see ka pole, siis vähemalt mulle mõjub just unistav Belials filosoofilisena, samas kui filosofeeriv Belials on banaalne ja lapsik.

Antud loole teenitult "viis".

Teksti loeti eesti keeles

Belialsi esinduslikku loomingusse täiesti sobilik laast. Ehk siis teisisõnu -- korralik fantasymaailma poeesia, kus mõõkade asemel kehtivad pillid ja võitluse asemel meloodiad.
Teksti loeti eesti keeles

Kahjuks ei saa kiidukõnedega nõustuda, tekst väreleb mulle tundmatul sagedusel. Liiga romantiline, liiga pateetiline.
Teksti loeti eesti keeles

Nii lühikeste juttude lugemise muudab raskeks see, et lugemisest endast märksa kauem aega kulub pärast BAASi jaoks klaviatuurist kolme lause väljaimemiseks.Mida siis käesoleva kohta öelda? Ah, näe, ongi juba kolmas lause.
Teksti loeti eesti keeles

Lühijutt on väga nõudlik ja kapriisne zhanr. See kas kõlab lugeja südames vastu või ei kõla - ning kui juhuslikult algusest peale ei kõla, siis järgmist võimalust enam ei tule, sest lugu on läbi. Käesolev ei kõlanud.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2023
august 2023
juuli 2023
juuni 2023
mai 2023
aprill 2023

Autorite sildid: