Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Ja lööb Kell ja Kurjus pääseb valla...

(jutt aastast 1994)
http://algernon.ee/node/455

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1994; nr 6
«Algernon» 1999; september
♦   ♦   ♦

eesti keeles: antoloogia «Eesti ulme antoloogia» 2002

Tekst leidub kogumikes:
  • Algernon
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
10
6
2
0
0
Keskmine hinne
4.444
Arvustused (18)

Eestimaine lühifantasy. Mõnusalt karmi sisuga lugu. Esimene ots meenutas mingeid rüütlilugusid, aga lõpus läks asi ikka õite vingeks kätte. Tuleb ju ikka vanade ettekuulutustega kursis olla muidu võib midagi nihu minna. Ja vaata siis pärast kuidas hakkama saad.
Teksti loeti eesti keeles

Tõepoolest on tegu hea looga. Igati korraliku ülesehituse ning lõbusal püandiga jutt. Siiralt teeb heameelt, et juhtub ka nii, et hea tegelane saab vastu pükse. Seda juhtub ju nii harva. Loe ja kuula vanainimeste jutte, sest iialgi ei või sa teada, mis konkreetselt ennast mingi iidse legendi taga peidab. Vaene rüütel ei osanud sellega arvestada ja tulemus? Maailmale pisikese pahanduse kaelatoomine. Juhtub, ütleks selle peale mõni vanema generatsiooni klemm. Ah jaa... Huvitav, mis oleks juhtunud, kui rüütel oleks eluga pääsenud ning mida need legendide eksperdid talle siis öelnud oleksid? Et jääd klassikursust kordama?
Teksti loeti eesti keeles

No liiga lühike on see lugu. Võiks olla pigem episood pikemast tekstist. Kiire kirjutaja treiks taolisi asju 2-3 tk päevas. Aga ega talle sellise vormi juures ka suurt midagi ette heita ei ole - jutus on mittu kandvat ideed, mis selle kahe lehekülje jooksul jõuavad omavahel pisut põimuda ja lahenduseks vormuda.
Teksti loeti eesti keeles

Ma ei pööra tavaliselt pealkirjadele tähelepanu, ei loe neid mõttega, seetõttu ei aima ma enamasti ka loo lõppu ära ennem, kui ta tegelikult kätte jõuab. Minu jaoks pole pealkiri oluline, tegu on lihtsalt koodiga, et teda eristada teistest lugudest.Selle loo pealkirjale aga oli lisatud üks moto, üks õnnetu moto -- parajalt ebavajalik. Tegu oli kolmeveerulise looga, täpselt poolteise veeru järel oli mul pilt selge -- monster pole paha, monster on hea; rüütel pole hea, rüütel on loll. Ja ülejäänud poolteisest veerust saadav elamus seisnes üldiselt vaid kinnituse otsimises veendumusele, et ma olen kohutavalt andekas. Kahju.Lugu ise mulle meeldis ja idee ka. Aga nagu ma nüüd lõpuks ka elava näite peal veendusin, liiga palju infot pealkirjas kasuks ei tule.
Teksti loeti eesti keeles

Meenutab "Õigust tappa", kuid nõks kehvem, sellepärast ei saa viit. See on pisut ebaõiglanegi, sest "Õigus tappa" on hilisem, aga on nagu on.
Teksti loeti eesti keeles

Hea lugu, aga natuke liiga lühike. Oleks võinud natuke pikemalt välja kirjutada. Ning tõepoolest pealkiri lobises natuke liigapalju, seega oli puänt natuke ettearvatav, kuigi leidlik.
Teksti loeti eesti keeles

Antud jutu kohta on võimalik öelda kaks tüüpviginat, mida eesti oma ulme kohta on kombeks öelda. Et liiga lühike ja et pealkiri lobiseb liialt palju välja.

Ei ole lühike, sest sellise ideega romaani ma küll lugeda ei viitsiks. Kiire kirjutaja võiks selliseid ka kümme tükki päevas treida, aga õnnestumise garantii see poleks. Veiko Belialsil sedapuhku õnnestus... ja õnnestus hästi!

Mis puutub sellesse, et pealkiri midagi välja lobises. Kuulge! Tegu on ulmejutuga, mitte detektiivkirjandusega ning isiklikult mind ei morjenda karvavõrdki, et ma jutu lõppu aimasin. Teostus maksab!

Viis... ja ei mingit hinnaalandust!

Teksti loeti eesti keeles

Konkurentsitult meeldejäävamaid tekste Eesti ulmes. Happy endide vastase olevusena tunnen siirast rõõmu igasuguse kurjuse vallapääsemisest (muidugi, kirjanduses ainult), olgu siis materiaalsel või mittemateriaalsel kujul. Arvestades Belialsi tekstide ebaühtlust ei oskagi arvata, kas autoril lihtsalt joppas või on jutu kvaliteet teadliku tegevuse tulemus. Hinde vaatevinklist muidugi vahet pole.
Teksti loeti eesti keeles

Tragikoomiline jutt, mille kohta ei oskagi öelda, kas rohkem on temas traagikat või koomikat. Rüütlist peategelane meenutas kangesti Karupoeg Puhhi koomiksist tuntud Rüütel Brianit. Tahtis kõige paremat, aga välja tuli nagu alati :-)

Et miks siis kõigest kolm? Mõnes mõttes olen nõus Andrei Golikoviga - seda juttu on lihtne kujutleda episoodina mingis pikemas tekstis, iseseisva loo jaos on ta aga kõhetuvõitu. Ei jõua veel õieti alatagi kui juba on lõpp käes.

Samas ei ole kolm ju ka halb hinne. Vähemalt minu meelest mitte.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2024
august 2024
juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024

Autorite sildid: