Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Sfinks

(jutt aastast 1999)
http://algernon.ee/node/415

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 1999; juuli
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Veiko Belials «Helesiniste Liivade laul» 2003

Tekst leidub kogumikes:
  • Algernon
Hinne
Hindajaid
9
1
4
1
0
Keskmine hinne
4.2
Arvustused (15)

Ma ei tea milles asi. Miskipärast lgp. Belials mulle ei istu, kuigi suudab jagada mõeldu lühidalt ja konkreetselt. Ilmselt on püandid vastukarva -- mine sa tea. KOlm pluss.
Teksti loeti eesti keeles

Tundub, et mida lühem lugu, seda baremini see hr. Belialsil välja kukub. Kindel viis ja seniloetud B. tekstidest vaieldamatult parim.
Teksti loeti eesti keeles

Naiivne, armas, nutmaajavalt armas. Aga vist mõistetav ainult laste (tütarde?) olemasolul. Ei tea... Igaljuhul ei saa alla viie panna. Ka minu jaoks Belialsi tipp.
Teksti loeti eesti keeles

Mis tahes kogumikust leiab alati vähemalt ühe täieliku läbikukkumise. "Helesiniste liivade laulus" on selleks "Sfinks". Õnneks ainuke. See on niiiiiiiii "südamlik" ja niiiiiiii "heldimapanev", et pisar tuleb silma. Aga mitte meeleliigutusest, vaid masendusest. Aga nagu näha, leidub niivõrd imalatele juttudele austajaid piisavalt. Mis teha.
Teksti loeti eesti keeles

Ülilühikeses zhanris täitsa hea töö. Sobiks kasvõi "Eesti Naises" avaldamiseks (see ei olnud õelus, "Intervjuu lemminguga" ilmus ka "Eesti Naises" näiteks). Ah et imal, südamlik ja heldimapanev? Noh, mind ei pannud heldima, mingit erilist emotsionaalset laengut siit ei saanud, ilmselt on ka imalus vaataja silmades ja südames. Aga hästi väljakukkunud luuletaoline asjake oli küll. Seekord õnnestus Belialsil tabada märki, millest ta paljude lühilaastudega kaugelt mööda on pannud.
Teksti loeti eesti keeles

Ilus või inetu, sõnumiga või sõnumita, heldima panev või mitte ei oska kohe öelda. Ei meeldi mulle need laastud, kus sõnad on vaid vahendid punktist A punkti B jõudmiseks või mingi feelingu tekitamiseks. mulle tundub, et see on lihtsalt autori ande raiskamine. Iseasi on, kui autor muud ei oskagi kirjutada.
Teksti loeti eesti keeles

Minu jaoks erakordne kogemus. Istusin kolm päeva arvuti taga (puhkuse aeg) ja üritasin välja mõelda, mida ma sellest jutust arvan. Mitte ühtegi mõtet ei tulnud. Onlihtsalt üks selline jutt. Hinde panekul võtsin siis kriteeriumiks kulunud päevade arvu.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: