Kasutajainfo

Konrad Fialkowski

29.12.1939-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Konrad Fialkowski ·

Wroble Galaktyki

(jutt aastast 1961)

ajakirjapublikatsioon: «Mody Technik» 1961; nr 2
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Kosmose sügavusest on Ganymedesele saabunud peaaegu valguskiirusel liikuv objekt. Arvatakse, et tegu on võõrolendite agressiooni algusega. Mitmed maalaste uurijad langevad tulnukate saladuslike mehhanismide - toroidide - ohvriks. Ka enamiku luurelennule saadetud kolme raketi meeskonna jaoks lõpeb kohtumine võõrolendite pilvekujulise energiaväljaga traagiliselt - nii vähemalt tundub. Kaks peategelast pääsevad pärast mitmeid vintsutusi siiski eluga omade juurde tagasi. Tulnukate kosmoselaev lahkub ja targad teadlased jõuavad lõpuks järeldusele, et tegu polnudki mingi invasiooniga, vaid tulnukad täiendasid Ganymedesel lihtsalt oma kütusevarusid, ning maalased polnud nende jaoks mingi eriline huviobjekt, vaid lihtsalt nii-öelda galaktilised varblased. Siit ka jutu pealkiri.

Jutu idee on iseenesest asjalik. Ülesehituselt meenutab see üsnagi Lew R. Bergi Astroflashi-sarja jutte, mille põhisisuks tegelaste pillutamine ühest kummalisest olukorrast teise. Aga kui Bergi tegelastele on ette heidetud tinasõdurlikkust, siis Fialkowski omad on vähemalt selles jutus täielikud puunukud. Niivõrd ebaadekvaatselt käituvaid (ja lalisevaid) tegelaskujusid pole üheski ulmeloos tükk aega kohanud, kuigi autor on - nagu tema bibliograafiast näha võib - olnud möödunud sajandi 60ndatel Poola ulmes kõva tegija. Nüüd, 40 aastat hiljem, pääseks kohalik tegija sellise tekstiga ehk ainult Algernoni jutulaborisse. Raske miinusega kolm.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2021
november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021

Autorite sildid: