Kasutajainfo

Nancy A. Collins

10.09.1959-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Nancy A. Collins ·

Aphra

(jutt aastast 1993)

eesti keeles: «Aphra»
antoloogia «Aphra» 2005

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
5
5
0
0
Keskmine hinne
3.636
Arvustused (11)

Novell avab erootiliste õuduslugude kogumiku "Shudder Again" (toim. Michele Slung, 1993) ja on 22 jutu hulgast üks parimaid. David Kuehlsi "The First Time" on peaaegu niisama hea. Selge 5.

Noor poiss tellis jutu algul röntgenprillid, et näha kaaslaste tõelist "mina", st. kaaslasi ilma lihata. Nagu võitegi oletada, kasvas poiss meheks, kelle pilk pöördus vaid ülikõhnade naiste poole. Tselluliit ajas ta oksele.
Loo lõpus elab mees läbi oma Suure Armastuse. Armsamal ei olnud silmakulme, ta pilk oli nii intensiivne, et tundus, nagu oleks ta vaadanud hinge põhja. Kes on Aphra? Jäägu midagi ka lugejale!
Teksti loeti soome keeles

Bradbury "Skeleton" oli oluliselt parem ning seetõttu ei tõuse käsi kuidagi käesolevale loole viit palli andma. Aga "neli" on ka hea hinne. Muuhulgas fetishisti kujunemist oli kenasti kujutatud, iseasi on muidugi, kas peab ulmejuttu just selle järgi hindama.

30.12.2010: sekundeerin Jyrkale. Tema arvustust lugedes ja eelnevaid kerides olin sügavalt üllatunud, et niisugune lugu olemas on, sisaldub antoloogias, mis mu riiulis seisab ja et ma seda lausa arvustanud olen. Kuna ma ei arvusta kunagi ühtegi teksti, mida ma lugenud pole, siis järelikult pean olema ka lugenud... Aga lööge või maha, mitte midagi ei mäleta.

Teksti loeti eesti keeles

Ainus hästi õnnestunud asi selles jutus oli peategelane, kuigi see ei tähenda veel, et jutt ise hea on. Inimeste foobiate, maaniate ja fetishitega annab väga hästi mängida ning nendega saab üsna lihtsalt päris korraliku loo kokku keerata. Kahjuks laskub see jutt stampidesse ning ei suuda enam nendest välja rabeleda. Sellepärast ka kolm
Teksti loeti eesti keeles

Jällegi üks lugu samanimelises kogumikus, mis pole absoluutselt minu maitse.
Aga nagu Kristjan Sanderilegi, meeldis ka mulle fetišisti kujunemise lugu. Selle eest ka hea hinne. ;-)
Teksti loeti eesti keeles

Jutt on ühe noormehe minavormis pihtimus suhetest naistega ja sellest, kuidas temas võttis võimust kirg Aphra üle. Noormehe jaoks on vastikud vähegi kurvikamad naised ning iga elatud aastaga hakkab talle enam ja enam tunduma, et kõik naised on liialt paksud. Õnneks viib saatus ta kokku Aphraga...

Kindlasti on tegu hea jutuga, mille peamiseks miinuseks peaksin just seda, et jutt kipub lugemisjärgselt väga kiirelt ununema... selline tekst peaks minuarust kuidagi meeldejäävam olema.

Jutu peamiseteks plussideks oleks just veenvus ja sugestiivsus. Veenvus just noormehe ja tema kire kirjeldamisel: ei mingeid hinnanguid, vaid kiretu/kirglik pihtimus. Äh, mis ma ikka seletan, jutt ju eesti keeles ilmunud ning igaüks võib ise lugeda.

Teksti loeti eesti keeles

Ühinen mõne eelarvustajaga. Kuna ma loen alati kõik Skarabeuse kogumikud läbi, siis teadsin, et see jutt peab mul loetud olema. Sisu poleks ma aga isegi relva ähvardusel suutnud meelde tuletada. Peale loo (teistkordset) lugemist aga selgus, et tegemist on tegelikult täitsa kobeda looga, mille ulmeline pool - paaritumine luukerega - võib vabalt ka peategelase näljast tingitud hallutsinatsioonide kilda kanda, mis lõikab aga ulmelise poole kohe maha. Võtame siis niipidi, et oligi elustuv luukere. Luukerega keppimine ületab aga juba minu fantaasia piire. Miks see lugu aju kõvakettale jäädvustumast keeldub, jääb mulle arusaamatuks, lugu oli mõnus sellest hoolimata. Tugev "neli".
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: