Kasutajainfo

Alan Ryan

17.05.1943-3.06.2011

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alan Ryan ·

Vampires: Two Centuries of Great Vampire Stories

(antoloogia aastast 1987)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Tõeline vampiirikirjanduse piibel. Annab teema tippudest päris hea ylevaate, raske oleks midagi enamat nõuda. Iseäranis mõnus on jutukogu kronoloogiline ylesehitus: algab esimeste kuulsamate vampiirilugudega (Lord Byron,, Polidori, Rymer, Le Fanu, Stoker) ning jõuab läbi kauni gootika välja igati kaasaegsete lugudeni (Unicorn Tapestry by Charnas, Love-Starved by Grant jne). Lood on peaaegu eranditult suurepärased ning samas väga erinevad, mistõttu mingit teemanämmutamise tunnet ei teki: iga käsitlus on piisavalt uudne ja/või stiilne. Ära on märgitud enamus legendaarseid vampiire: Dracula, Varney, Carmilla - seda siis vampiirikirjanduse esimesest, klassikalisest etapist, kaasaegsemat kirjandust ylevaatav osa raamatust annab peotäie intrigeerivaid teemalahendusi. Vaieldamatult yks mõnusamaid raamatuid, mida lugenud olen.
Teksti loeti inglise keeles

Selle antoloogia hilisemad väljaanded (1988 ja sealt edasi) anti välja nime all "The Penguin Book Of Vampire Stories", ka need väljaanded, mida ei üllitanud Penguin. Kõik jutud on samad, kas ka aksessuaarid - eessõna, autoritutvustused ja valikloetelud vampiiriteemalistest romaanidest ja filmidest - ei oska täpselt öelda, aga küllap vist. Registreerida teise pealkirja all välja antud asja BAASis eraldi teosena pole vist mõtet.

K.Tähe võrdlus Piibliga on selle raamatu puhul täiesti õige: vähe sellest, et imposantne hardback sarnaneb oma mõõtmetelt sajanditagustele Piiblitele, ka sisu poolest näib olevat tegu kanoonilise tekstiga. Kui mõnes ülikoolis oleks õudusteaduskond ja seal loeataks vampirismi erikursust, sobiks see raamat krestomaatiliseks lugemikuks.

Samas, kui ma mõned aastad tagasi antoloogia ühe hooga (mitte ühe õhtuga, see on küll võimatu) läbi lugesin, valdas mind kerge tüdimus. Suurtes annustes on ka maitsev toit tülgastav. Samuti ei oska ma ühtegi juttu esile tuua kui midagi väga erilist. Ent soovitada julgen seda kogumikku teistelegi.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021
mai 2021
aprill 2021

Autorite sildid: