Kasutajainfo

Eduard Gevorkjan

16.11.1948-

Teosed

· Eduard Gevorkjan ·

Ladon, obraštšonnaja k nebu

(jutt aastast 2004)

ajakirjapublikatsioon: «Jesli» 2004; nr 10
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Mitte päris tundmatu nimi, kuid ka mite midagi väga meenutav. Igastahes on selle jutu põhjal tegemist kindlsti kirjamehega, kelle nime endale korralikult meelde jätan.
Lugu iseenesest on maailmast, mis väga ja väga meenutab Hiina Keisririiki oma hiilgeaegadel (ehk siis u paarsada kuni mõnituhat aastat tagasi). Ka asukad on väga asiaatide moodi ja neile on kaugelt saabunud miskid võõrad, kes käituvad väga tänapäeva yankee`de moodi.
Selles maailmas on kaks kuud ja kui nad mõlemad taevas on tekib tuul, mis ajab inimesi peast segi. Selle vastu on meitrimehed muistsetel aegadel välja mõelnud rahukohad, mis oma erilise ehitusega muudavad tuule helid rahustavaks muusikaks. Jutt räägibki vanast meitrist, kelle lapselaps (mitte vähem meiter kui ta ise) on pealinnas keelu vastu eksinud ja tulnukatega ilma loata suhelnud. Järgneb kohtuprotsess, mille käigus lapselaps süüdi mõistetakse (ja lugejale tehekse üsna täpselt selgeks, et asja eest). Karistusekt lömastatakse tema labakäed, et ta iialgi ühtegi rahupaika teha ei saaks. Ja tõmbab pois end oksa.
Sellega jutt ei lõppe. Samas on lõpp ja kokkuvõte - puändiks on seda raske nimetada, ehkki ka see on olemas, niivõrd hea, et sellest rääkida kohe kuidagi ei tahaks. Tõeliselt võluv jutt ja seda eriti meie tormavas maailmas.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019

Autorite sildid: