Kasutajainfo

Valentin Muravjov

Teosed

· Valentin Muravjov ·

Science Fiction

(antoloogia aastast 1979)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Omalajal TÜ raamatukogust saadud (eks ta ole seal praegugi alles) ja ühtlasi esimene katse inglises ulmet lugeda... Igati head mälestused on jäänud sellest, mitte vist eriti suuretiraazhilisest kaustikust.

Kõiki jutte muidugi ei mäleta, ega sedagi, kas kõiki ikka loetud sai. Ilmselt enamust, kuigi nimed nagu Tenn, Ballard, Niven tollal palju ei öelnud. Et mitte öelda enamat. Nüüd tundub, et hinne tuleks "viis" panna - koostamise koha pealt ju midagi ette heita ei ole. Spekter auväärne ja tunnustatud. Bradbury, Leinsteri ning Simaki üüratust jutuloomingust näikse olevat valitud tõesti tipud; ülejäänute kohta ei julge öelda.

Olen aga üsna kindel, et see raamat on eesti ulmepilti oma jälje jätnud. Mäletan, et tuli ikka kuid tellimussedelit postitada, kui lõpuks laenutusse tagasi jõudis. Et ju siis loeti kõvasti...

Kõige rohkem meeldejäänud Simaki "Beachhead" ja Bradbury "Thunder" aga kahtlustan, et eestikeelseist tõlkeist. Leinsteri "Keyhole" ju kah täiesti klassika. Heinleini "Crooked..." on jõle palju antologiseeritud, kuigi ei tundu seda niiväga väärt olema. RAH muidugi NLiidus kahtlane kirjanik oli ja see jutt ladusalt apoliitiline.
Teksti loeti inglise keeles

Autorite nimekiri on tõeliselt esinduslik ning lootsin, et sisu poolest on antoloogia lähedane "Lilledele Algernonile" või ületab seda. Kahjuks aga pidin ses osas pettuma. Nimelt näib, et koostaja on välja otsinud paljudelt headelt autoritelt pigem võimalikult moraliseerivaid ning nõrgemaid asju... Kas siis selleks, et näidata, kuidas "roiskuva kapitalismi" tingimustes kujunenud humanistlikud kirjanikud allegooriliselt oma ühiskonnasüsteemi valukohti osatavad või siis mingil muul sarnasel põhjusel.

Kirjanikelt nagu Leinster, Pohl, Silverberg ja Wyndham on kogumikku sattunud lood, millele ma andsin mitterahuldava hinde. Leinsteri tükk oli seejuures eriti ilge ja teenis ainult ühe punkti...

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: