Kasutajainfo

Karen A. Simonjan

17.03.1936-9.07.2018

Teosed

· Karen A. Simonjan ·

Aenkh hhaghal einkh ouzom

(jutt aastast 1963)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Armeenia ulme ja Karen A. Simonjani looming pole eesti lugejale päris tundmatu... küll on aga tundmatu jutt «Մենք խաղալ էինք ուզում», mille maakeelne pealkiri võiks olla «Aga meie tahtsime mängida».

Loo tegelasteks on kaks poisiklutti, kes tahavad plehku panna oma robothoidja käest... noh, et minna naabripoiste juurde tennist mängima. Robotil on aga konkreetsed juhtnöörid, et kõigepealt poisid õpivad ja alles siis...

Ühel poisil tuleb idee, et võtaks robotiga midagi ette... et nokitseks pisut roboti kallal, kuniks teine poiss tähelepanu kõrvale juhib. Võiks öelda, et halb idee oli...

Tuleb tunnistada, et armeenia ulme kohta ükstapuha millise info hankimine on üsna keeruline... isegi minusugusel. Nii näiteks tean ma käesoleva jutu kohta vaid, et see andis nime Karen A. Simonjani 1963. aastal ilmunud sajaleheküljelisele jutukogule ja et see on ilmunud korra ka vene ja tšehhi keeles.

«Meie tahtsime mängida» on üsna tüüpiline Karen A. Simonjani jutt... või vähemasti on kaks kolmandikku minu poolt loetud jutte sel mehel just sellised. Peategelasteks on lapsed, tegevuskohaks on kõletehnoloogiline tulevik ning näilisest lastekirjanduslikkusest hoolimata on loos ka iva, mis jõukohane pigem täiskasvanutele.

Ega ma vist üle kolme poleks pannud, aga lõpp vedas mul suu muigele ning mulle meeldib, kui mõtlematus karistatud saab... vähemalt kirjanduseski.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019

Autorite sildid: