Kasutajainfo

Indrek Hargla

12.07.1970–

Biograafia Bibliograafia
  • Eesti

Teosed

· Indrek Hargla ·

Jõgeva elavad surnud

(lühiromaan aastast 2011)

eesti keeles: Indrek Hargla «Suudlevad vampiirid» 2011

Tekst leidub kogumikes:
  • Stalker
Hinne
Hindajaid
4
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.8
Arvustused (5)

Seda lühiromaani saab lugeda kahel tasandil. Esiteks muidugi tavaline horror zombide katkust. Minul horrori nautimiseks vajalik organ puudub ja sellest küljest oli lugu nagu horror ikka: lapsik, tobe ja ülimalt igav. Teisest küljest aga tõid päris palju tegelasi Kassinurmele kogunenud filmigrupist näole äratundmisnaeratuse, sest prototüüpideks paistab olema kogu Eesti ulmeskene aktiiv. Mõni rohkem, mõni vähem aga kõik need Flashid, Ulmehullud, Paadimehed, Frondod ja Lasanjed - õigemini nende lihast ja luust prototüübid - peaksid olema tuttavad kõigile kes kordki Estconil käinud.

Sisu iseenesest on kultuuriajakirjanik Saskia toimetamised, kes läheb Kassinurmele õudusfilmi võtteid kajastama, satub aga zombide katku keskele. Ladus ja loetav nagu Hargla ikka, paraku mu äärmise horrorivastikuse tõttu teema ei suutnud mind nii köita. Hinne moodustus ühesõnaga kahest osast: zombid said 2 ja eesti ulmeskene kirjanduslikus kuues sai 5, kokku tuli tugev "neli".

Teksti loeti eesti keeles

Selline omalaadne lugu, lõbus, sünge ja äratundmisrõõmu pakkuv üheaegselt. Kohaliku ulmefändomi aktivistide jaoks eriti (ei leidnud siit küll enda prototüüpi, vähemalt mitte otsest). Ei tahaks maksimumhindest madalamat panna.
Teksti loeti eesti keeles

"Jõgeva elavad surnud" on ennekõike naljakas ja teravmeelne sissevaade kohalikku ulmeskeenesse. Aga seda teavad kõik, kes sellest Indreku jutust on vähemalt kuulnud, kui mitte lugenud. Eraldi äramärkimist väärivad Sashi kaunid jalad ja Lauri hell hing, Mandi vaikne, samas kuradima tabav irooniameel, Ulmeguru entsüklopeediline mälu, Trashi staatus koeralaste filmide skeenel... Jätkan loetelu? Vast pole vaja. Ulmefännid ja nendega seonduvad inimesed nagu peo peal, mõned vägagi äratuntavad, teised natuke vähem.

See selleks. Muidu on tegu üsna klassikalise paranoia-zombindusega, hästi loetav ka sellele, kellele ei ütle ei Saskia ega Flash mitte kui midagi peale selle, kuidas neid kirjeldatud on.

Ainult üks väike märkus. Kuigi loo jutustamise seisukohalt olid intervjuud stsenaristi ja lavastajaga vajalikud, võtsid need jutu tempo kenasti alla. Loole oleks tulnud kasuks veidi napim kirjeldamine. Aga mida mina ka tean :)

Seda enam, et kui luuletaja Krafinna ei saa liiga tuntuks, on Indrek ometi selle nime põlistanud. Veidi teises vormis, aga siiski.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: