Kasutajainfo

Indrek Hargla

12.07.1970–

Biograafia Bibliograafia
  • Eesti

Teosed

· Indrek Hargla ·

Emajõe ääres

(jutt aastast 2006)

eesti keeles: Indrek Hargla «Roos ja lumekristall» 2006

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Stalker
Hinne
Hindajaid
3
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.4
Arvustused (5)

Lühiromaani tegevus leiab aset ilmselt kunagi 19. sajandi keskpaigas( Emajõel sõitsid aurikud, ent Eestis kehtis veel teoorjus) Tartumaal. Noor nõid Sänna-Tarmo, kes koos sõbra Madisega mööda ilma ringi hulgub, saab abipalve Kastre ja Kavastu mõisnikult Nikolai von Essenilt. Too oli kaevanud üles varanduse, mille Kastre linnusekrahv Dietrich Wernstorp 1558. aastal hirmus Vene sõjaväe ees maha oli matnud ja kurjal Kibbuse nõial väljakaevamise vastu ära kaetada oli lasknud. Aardest pärit hõbekee oli aga Esseni tütrele Florentinele salapärase haiguse põhjustanud...

Jälle üks väga hea lugu. Suvise Tartumaa kirjeldus on väga tore ja tegevuskohad mulle endalegi tuttavad. Hargla võiks Sänna-Tarmo sarja edasi arendada, et sellest saaks samasuguse jutukogu nagu Grpowski-lugudest. Menu oleks kindlasti suur.

Teksti loeti eesti keeles

Võimalus, et kõrgest soost aadlipreili mingi kohaliku umbkeelse metsatölliga heintesse püherdama läheb, on muidugi nullilähedane, olgugi toosama metsamees preili päästja. Needuse mahavõtmise koht jättis mulje nagu oleks tegu kaadriga arvutiefektidest pungil õudukast või mingist tobedast arvutimängust. Korra kõlbab lugeda.
Teksti loeti eesti keeles

Noort aadlipreilit vaevab mingisugune seletamatu tõbi ning murelik papake on valmis tegema kõik, et neiu jälle terveks saaks. Kohale kutsutakse maarahva seas tuntud posija Sänna-Tarmo, kes asub kohe asja kallale. Puhtalt meelelahutusliku tekstina on "Emajõe ääres" päris hea. Ladusalt kirjutatud ja muhe seikluslugu, milles on nii põnevust kui ka natuke romantikat. Just paras pilvisel pärastlõunal lugemiseks. Kui aga hakata süüvima detailidesse, siis kõik ei klapi päris hästi kokku. Sõbralik kubjas, lahked aadlikud jne. jne. Võimalik, et see on taotluslik. Tegevus toimub näiteks natuke teistsuguses maailmas, kus päike on kollasem ja rohi rohelisem. Päris täpselt sellest igatahes aru ei ole saada. Sellepärast ka neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: