Kasutajainfo

Indrek Hargla

12.07.1970–

Biograafia Bibliograafia
  • Eesti

Teosed

· Indrek Hargla ·

Sindbadi üheksas reis

(jutt aastast 2001)
https://algernon.ee/sindbadi_9_reis

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2001; detsember
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Sarjad:
  • Algernon
Hinne
Hindajaid
4
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.429
Arvustused (7)

Jätkuvad Sindbadi seiklused. Bagdadi kaliif saadab Sindbad seekord Konstantinoopoli julma valitsejanna Eirinhist teateid koguma. Sindbadi teenistusse astub noor hiinlane Aladdin oma lendava vaibaga, kes päästab mitmelgi korral Sindbadi naha. Teel kohtuvad nad russide lendavate laevadega, ning aitavad lõpus kreeklastel nad hävitada. Saab ka teada kuidas Gruusia oma nime saab jne. Lugu on hea, araabia mütoloogia on segatud väikeses annuses Cthulu müütide, kristluse ja poliitiliste inrtiigidega. Sisse on toodud ka natuke Hiinat (kung-fu ja tiibet). Hea jutt!
Teksti loeti eesti keeles

Ehe näide sellest, kuidas v6tta hunnik erinevat materjali ja neist yks vinge kompott kokku kirjutada. Mis k6ige hullem, see kompott on igati söödav ja maitseb imehea. Peale ei tekita kah erilisi vaevusi. Nagu heade asjadega ikka, kui ports otsas hakkad m6tlema, et tahaks veel. Peaks natuke ikka irisema kah, sest muidu läheb terakene läilaks kätte. Minule jäi arusaamatuks, et mil kombel siis russid enda laevad lendama said. Kas samal kombel kui Sindbad? Ja kui nii, siis kust olid nad saanud selle tehnoloogia. Kuidas olid needsamad russid saanud kätte ka kreeklaste tublisti valvatud salarelva? Ned kysimused jäid mind vaevama ja segasid pisut magustoidu söömist justnagu oleks kompotis peituv rosin hamba alla sattudes hoopis tükkis kiviks osutunud. Tegelikult jättis kerge näljatunde ka Cthulhundusega tegelev patriarh, ka sellest tahaks nagu rohkem kuulda. S6naga- on yksjagu lahtisi niite, mida annaks siduda ja mida peakski tegema, sest rahuldamata lugeja v6ib ju kätte tigedaks minna :). Niisiis ootan "Sindbadi kümnendat merereisi" ja soovitavalt pisut kiiremini kui aasta pärast.
Teksti loeti eesti keeles

Poole pealt sain aru, et kole palju asju kokku topitud. Pealegi ei köitnud absoluutselt! Võibolla mingi isiklik kiiks! Igal juhul see paatoslik "oo"-stiil hakkas närvidele käima. Loomulikult on see taotuslik, aga teate, need "oo" muinasjutud on sellised, et kui ühe läbi lugeda, siis on hästi läinud.

"8 reis" oli huvitav. Võibolla selle mõrvamüsteeriumi pärast. Aga selle loo juurse, kui lendavad vaibad lagedale tulid, siis tuli tõsine tõrge! Muinasjutul iseenesest polnud väga viga, enamusele nähtavasti meeldib, aga paraku mind ei köitnud.

Teksti loeti eesti keeles

Pisut nõrgem 8. reisist, aga pärast arupidamist otsustasin ikkagi 5 panna. Siin ei ole Sindbadi vastas mitte müstiline ürgkurjus, vaid ainult inimlik ahnus ja võimuiha. Sindbadi kaaslaseks on Aladdin oma lendava vaibaga ja tegevus toimub Konstantinoopolis keisrinna Irina õukonnas.

Eriti kiidan kaht asja: Hargla on viitsinud välja otsida hulga geograafiliste kohtade araabiakeelse nimetuse ja lendava laeva tegemise õpetus on ka tore. Veel meeldis mulle juba Bagdadis toimuv lõpp... jah, 5 on ikka asja eest.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: