Kasutajainfo

Indrek Hargla

12.07.1970–

Biograafia Bibliograafia
  • Eesti

Teosed

· Indrek Hargla ·

Liiga hilja

(jutt aastast 2001)

eesti keeles: Indrek Hargla «Pan Grpowski üheksa juhtumit» 2001

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
5
2
0
0
Keskmine hinne
3.875
Arvustused (8)

Vaat, et kogumiku "Pan Grpowski 9 juhtumit" nõrgim jutt. Jutul puuduks nagu otseselt tegevus. Saame küll teada, et pan Grpowski naine sureb, üritades pan Grpowskile unes oma viimast soovi avaldada. Samuti käib pan Grpowski juurest abi otsimas mees, kelle tema nõiast abikaasa surres ära needis. Aga kõik need asjad jäävad lahenduseta. Ei täida pan Grpowski oma naise soovi, ega lahenda ka needuse mõistatust. Nõrk neli.
Teksti loeti eesti keeles

Ladusas stiilis kirja pandud meeleolukas jutt Poola matusetraditsioonidest ja perekonnaelust. Sisuliselt jätab Grpowski lugejaga hüvasti, annab teatepulga oma õpilasele ning jätab lugejani moraali, mis nagu pahatihti Hargla puhul ikka, ümber pealkirja keerleb. Kuigi ulmeline sisu praktiliselt puudub, on vaid nimede mainimine, ei jätnud lugu sugugi kehvemat muljet kui muu Grpowski sarja üllitised. Moraal siin oli, ja mitte sugugi halb, annab kogunisti mõtlemisainet.

Ühesõnaga, kunagi pole liiga hilja "Liiga hilja" lugeda.

Teksti loeti eesti keeles

Erinevalt eelarvustajatest meeldis see jutt mulle väga. Grpowski naine sureb, toimuvad matused, perekond ja suguvõsa kogunevad taas kokku ning eksortsist mõistab, et ta on vanaks ja üksinda jäänud ning ka isu oma kutse vastu on kustumas. Aeg on otsi koomale tõmbama hakata. Kena inimlik lugu, omad vead sel ju olid, aga mulle meeldis. Viis
Teksti loeti eesti keeles

Jah, ega see lugu erilise "juhtumi" alla küll lähe. Tundus nagu rohkem augutäiteks kirjutatuna, keskne sündmus siis pani Grpowska siitilmast lahkumine. Õige pisut oli ka ulmelist elementi, mis seisnes lahkunud ema ja siinilmas oleva tütre vahelises kommunikatsioonis, või õieti, kommunikatsioonikatses. Lugu siiski jättis sümpaatse mulje, hoolimata sündmustiku puudumisest, miskist puändist rääkimata. Tugev "neli".
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: