Kasutajainfo

Indrek Hargla

12.07.1970–

Biograafia Bibliograafia
  • Eesti

Teosed

· Indrek Hargla ·

Mees Assisi linnast

(jutt aastast 2001)

eesti keeles: Indrek Hargla «Pan Grpowski üheksa juhtumit» 2001

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
2
2
0
0
Keskmine hinne
4.143
Arvustused (7)

Tuleb nõustuda Kristjan Rätsepa arvamusega. Tõesti see on kogumiku parim esmatrükk. Nagu ka "Sierra Titauna nekropolis" on Hargla asunud ristiusu kallale. Nimelt sureb Taanis ühe kiriku pastor ja vöörmunder. Nad surevad väga eriskummalisse surma. Asja kutsutakse lahendama loomulikult pan Grpowski, aga paistab, et ka Vatikanil on oma huvid siin mängus. Väga hea ja sügav jutt!
Teksti loeti eesti keeles

Ei jää ilmselt muud yle kui kamraadide Rätsepa ja Kaljuga nõustuda. Yks sedasorti juttusid, mis võimaldab pärast asjade yle edasi mõelda. Et mis siis ikkagi tollel pimedal keskajalt toimus inkvisitsiooni ja legaalse kuid salastatud nõiduse vahel..
Teksti loeti eesti keeles

Miskipärast ei suutnud see jutt mulle niisugust muljet avaldada nagu mõned teised Hargla sulest ilmunud asjad. Kõik korraliku jutu komponendid oleks justkui olemas aga lugedes ei saanud kuidagi lahti tundest, et "äh, jälle üks ristiusu-kirumine". Eks selle kristlusele ärapanemise teemaga ole ennegi odavat populaarsust võita üritatud.

Mitte et ma mingi ristiusklik oleksin ja ennast kuidagi puudutatuna tunneksin, kaugel sellest! Minu lemmik Monty Pythoni filmide hulgast on "Life of Brian".

Teksti loeti eesti keeles

Tegelikult pole mul sellele loole midagi konkreetset ette heita. Korralikult kirjutatud, huvitav ja kohati isegi natuke sügavamõtteline - pan Grpowski oma tuntud headuses. Ja see vist ongi selle jutu kõige suurem probleem - seal pole midagi uut. Asjase on lüll segatud Vatikan, salateenistuste (eks)töötajad, suured kristlikud müsteeriumid, kuid kõik see mõjub natuke liiga komponeerituna. Loo kandev idee oleks pidanud vapustavam olema, siis oleksid üksikosad võib-olla rohkem kokku sulanud ja tööle hakanud. Aga alla nelja sellegipoolest ei pane.
Teksti loeti eesti keeles

Mulle ei meeldi,kui herr Hargla võtab ette ja hakkab mingeid kaugeid, keskaegseid, tihtilugu (risti)usuga seotud sõlmküsimusi lahendama. Mind ei huvita, kas Jeesuskristus suri ristil või põrutas hoopis Lõuna-Prantsusmaale ja hankis õige mitu last. Mind ei huvita ka ristiusu eri sektid, nende sektide dogmaatika ja omavahelised tüliküsimused. Seepärast jääb jutt, kus keskne teema on keegi pühak, kes esimesena leiutas sarnaste haavade tekitamise, nagu Jessukesel olid, mulle lõpmatult kaugeks, igavaks ja tüütuks. Mind isiklikult ei huvita ei usuküsimused ega religiooniteemad ja seepärast saab ka seekordne, suht verine pan Grpowski juhtum minult ainult nõrgapoolse "kolme".
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: