Kasutajainfo

Indrek Hargla

12.07.1970–

Biograafia Bibliograafia
  • Eesti

Teosed

· Indrek Hargla ·

Meninos da rua

(jutt aastast 2000)

eesti keeles: Indrek Hargla «Nad tulevad täna öösel!» 2000

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
3
2
1
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (10)

Üks üllatuslikumaid lugusid kogumikust "Nad tulevad täna öösel!". Kuigi jutt on ise vaid 4 lk. pikkune, on sinna suudetud hästi palju sisse suruda. Väga hästi kujutatakse elu Rio de Janeiro slummis, narkomaani hingeelu, seda ükskõiksust mis valitseb, tegevusetust ja hoolimatust. Ühesõnaga loo tegelased elavad ühest annusest teiseni, kõik muu on neil ükskõik (ntx. Surev kaaslane, tänavalt salapäraselt äraviidavad lapsed jne.). Lugedes tulid endalgi judinad peale, kui juttu sisse elasin. Lõppkokkuvõttes hea jutt, soovitan soojalt lugeda.
Teksti loeti eesti keeles

Veel üks näide sellest, et konkreetse süzhee ja sündmusteta loos võib sisalduda rohkemgi kui sajaleheküljelises madinas. Hinge jäid suurlinna julmus, ükskõiksus ja hundiseadused. Müts maha nende ees, kes niisuguses kohas on sunnitud elama.
Teksti loeti eesti keeles

Ma saan aru küll, et pedofiilia, on kuum teema, et on trendikas lapsepilastust vaenata ja õnnetutele kaasa tunda... aga see asjaolu ei tõsta kõnealust juttu minu jaoks küll veel taevasse.

Kus on nüüd need kriitikud, kes nõuavad Lugu, sündmuste algust, arendust, kulminatsiooni ja lõpplahendust? Kus on need, kes nõuavad eredalt välja joonistatud tegelaskujusid, mida kahel ja poolel leheküljel pole teoreetiliseltki võimalik teha? Üks neist, kes kirjanduslikule tekstile selliseid kriteeriume esitab on minu teada autor ise ja jäin mõtlema, kuidas ta suhtuks sellesse teksti, kui selle kirjutanuks keegi teine.

Minu kriteeriumide järgi ei ole tegelaskujud ja hoogsad sündmused küll kõige olulisemad, aga jõudmaks sellisele lainepikkusele, et "Meninos da rua" mulle arusaadavaks saaks, tuleb mind küll täiesti ümber programmeerida.

Teksti loeti eesti keeles

Hästi kirja pandud küll, aga pole minu maitse. Mul on viimasel ajal kogu kriminaalne värk nii siibrisse visand, et mingid narkomaanid ja pimedad linnajaod hakkavad lihtsalt vastu. Pisut salapära oli küll juurde miksitud, aga üle kolme ei anna mingi hinna eest...
Teksti loeti eesti keeles

Vahelduseks ka midagi teistsugust kirjutatud. Ja see, mis kirjutatud, tundus heana. Väheseid jutte Harglalt, kuhu jääb miskist salapärast kõlama...

22.05.03
Ei oleks pidanud teist korda üle lugema. Tunduvalt kahvatuma mulje jättis. Siit ka number neli, mida kuidagi panna ei tahaks.

Teksti loeti eesti keeles

Lugu siin tõepoolest ei ole. On mingi napp pildike mingisuguse Ladina-Ameerika getto elust, millele on näpuotsaga lisatud natuke salapära. Harglalikult hästi kirja pandud, kuid muud ei midagi. Eraldiseisva jutuna väga ei tööta, sissejuhatusena millegile suuremale võib-olla küll. Praegusel kujul aga üle kolme välja ei venita
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: