Kasutajainfo

Indrek Hargla

12.07.1970–

Biograafia Bibliograafia
  • Eesti

Teosed

· Indrek Hargla ·

Capaneusi Harta

(lühiromaan aastast 2000)
https://algernon.ee/node/422

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2000; september
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Sarjad:
  • Algernon
Hinne
Hindajaid
4
0
2
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (6)

Selles lyhiromaanis(v9i jutus, pole eriti kindel kust yks hakkab ja teine l9ppeb) j2tkuvad Bent vris Zemani seiklused.

Seekord on Zeman m22ratud Capaneusile uurimismeeskonna juhiks. Capaneusil elavad inimesed, kes on oma arengus kvarternaariajastusse j9udnud. Oma uuringute j2igus leiab Zeman mitmeid j2lgi Suurest Tundmatust.

Siis aga avastatakse observatooriumist, kosmosest tuleb suur asteroid, mis p9rkaks kaheksa aasta p2rast kokku Capaneusiga, ning k9ik h2vineks. Zeman tahab asteroidi h2vitada, aga see l2heks vastuollu Capaneusi Hartaga. L9puks h2vitab aga asteroidid seesama Suur Tundmatu.

Teksti loeti eesti keeles

See peaks olema jutt, millega Hargla Stalkeri võidab, "Excelsuse konkistadooride" järglane. Peaks, aga ei ole. Erinevalt mitmest teisest Hargla jutust ei avaldaks seda head SF ajakirjad.

Lugesin "Horisondist", kui täpselt saab ette arvestada, kas komeet tuleb Maale pihta või ei. Midagi sellist, et kuu aega enne ei või midagi öelda (umbes 10% tõenäosusega tuleb pihta). Nädal enne saab öelda, et tuleb pihta küll, aga ei tea, kuhu. Ja üks päev enne põrget saab öelda, kuhu ta tuleb. Tuhandete aastate peale ette ei saa midagi öelda. Lihtne viga, aga kui see ära parandada... siis lugu enam ei ole.
Ainult naiste kasutamine vaatlejatena pole hea mõte. On asju, mida teevad ainult mehed, ja kohti, kus käivad ainult mehed. Need võivad olla olulised. Näiteks Kolumbuse laevadel polnud ainsatki naist.
Amb on vana relv. Saja-aastase sõja ajal otsustasid ammukütid mõnegi lahingu. Varem püüti ambude kasutamist sõjas keelata, kuna seda peeti ebainimlikult julmaks relvaks. Amb on sees juba antiigileksikonis ja seetõttu on Benti fraas "üle neljasaja aasta vana" veider.

Teksti loeti eesti keeles

Ma arvan, et tulevikuühiskonnas, kus on võimalikud tähtedevahelised lennud, saab asteroiditabamusi märksa paremini ennustada kui kaasajal. Ja mulle näis, et fraas "üle neljasaja aasta vana" käis konkreetse Benti ammu kohta. Lühiromaan polnud küll nii hea kui "Excelsuse konkistadoorid" , ent üldiselt meeldis ta mulle siiski, siin oli mingit kuuekümnendate aastate teaduslikule fantastikale omast mõnusat fiilingut. Ilmselged on mõjutused Strugatskite loomingust( mitte ainult "progressorlus" , Suur Tundmatu näiteks meenutab väga Rändureid) . Stiil on muidugi hoopis teine.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: