Kasutajainfo

Indrek Hargla

12.07.1970–

Biograafia Bibliograafia
  • Eesti

Teosed

· Indrek Hargla ·

Diplomitöö

(jutt aastast 2000)

ajakirjapublikatsioon: «Õhtuleht» 2000; 12. – 16. juuni
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Indrek Hargla «Nad tulevad täna öösel!» 2000

Tekst leidub kogumikes:
  • Ilmunud ajalehes
Hinne
Hindajaid
1
2
4
0
0
Keskmine hinne
3.571
Arvustused (7)

Kõhklesin pikalt hinde panekul, aga lõpuks jäin "3+" peale. Harglale ei saa juba mõnda aega enam head/väga head hinnet panna ainuüksi selle eest, et lugu on tehniliselt hästi teostatud (mida "Diplomitöö" tõesti ka on). Vaja on veel midagi muud...

Küllaltki lühike jutt lahkab (piltlikult) libahunti ning selle müüti, vahendatuna tuleviku inimeste poolt. Selleks ajaks osatakse natuke ka ajaga mängida, mis pakub küllaltki huvitavaid võimalusi -- nagu pealkirigi ütleb -- materjali leidmiseks diplomitööde jaoks. Rohkem ei saa ära rääkida... ja ega suurt midagi polekski. Ei puänt ega tegelikult ka terve lugu polnud kehvad, kuid ei jätnud kahjuks ka erilist muljet.

Annan selle hinde nö. Hargla skaalal -- teades et samalt autorilt pärinevad ka "Spitzbergen...", "Excelsus...", "Aleana" jt suurepärased lood, olen ma vist isegi liialt leebe? Kui aga Hargla selle jutu oma kogumikku valis, siis pidi sel autori silmis olema väärtus, mida ma hetkel ei näe? Igatahes luban, et loen "Diplomitöö" lähiajal üle ja püüan seda teise pilguga vaadata.

Teksti loeti eesti keeles

Üks Hargla mõtetuimaid lugusid. Mingit erilist tegevust ei ole. Mingit perspektiivikust samuti mitte. Lihtsalt jutustus mingi selli ühest päevast. Ei olnud eriti huvitav. Kuulub kolme-lugude hulka.
Teksti loeti eesti keeles

Diplomitöö, mille keskmes on libahundid, kaitsmine. Vaatluse teostamiseks kasutatakse mingisugust ajakaamera moodi asjandust. Lõpus on ka puänt. Jällegi üks lihtne jutuke, keskpärase, kuid täiesti toimiva ideega. Lõpp on küll etteamiatav, kuid töötab. Üldiselt on ka libahundindus suhteliselt läbi kirjutatatud teema, et selles millegi uue ja huvitavaga välja tulla on praktiliselt võimatu. Tore, et autor on vähemalt üritanud. Neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: