Kasutajainfo

James Herbert

8.04.1943-20.03.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· James Herbert ·

The Magic Cottage

(romaan aastast 1986)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Noorpaar ostab maalilise maamaja; tundub, et õnnelikud juhused aitavad sellele kaasa. Maja vajab küll remonti, ent algab hingeline ja loominguline idüll – mees (Mike) on muusik (ja päris hea, sest käib poole raamatu peal Phil Collinsiga lindistamas), tüdruk lasteraamatute illustraator. Majast näikse õhkavat head energiat, noored kogevad uusi kõrgusi füüsilises läheduses, sõbrunevad orava ja lindudega jne. Esimene ohumärk on pööningul pesitevad nahkhiired.

Eelmine maja perenaine oli üksildane manamammi, keda ümbruskonnaks ravitsejaks peeti. Tema surma asjaolud olid aga üksjagu võikad. Naabruses pesitseb mingi sekt – Sünergistid – kellega alguses suhted äärmiselt sõbralikeks kujunevad. Tasapisi hakkab end ilmutama aga ka Maagia tumedam pool. Idüll hakkab kujunema luupainajaks.

Mida edasi, seda jõhkramaks ja põnevamaks lugu kisub; noored küll hoomavad, et päris normaalsed asjad majas ei ole, kuid ei suuda leida ka seletusi. Tundub, et tüdruk Midge on kuidagi maja või siis surnud vanammmi poolt välja valitud ning ka Sünergistid ilmutavad tema suhtes huvi. Sektandid meelitavad Midge võimalusega kõneleda oma surnud vanematega. Siin viskab Mike’ile kopa ette.

Üks Herberti parimaid romaane. Lahendusosas ei puudu originaalsed ideed, mis loomulikult kõik kenasti süzheega seostatud. Lahtisi otsi muidugi jääb, no aga ega siis kogu Maagiat ei saa ära seletada. Mis mind Herberti juures eriliselt võlub, on oskus standartsetes olukordades vältida klisheesid ja köita ning panna lugeja õudust tundma ilma talle haiget tegemata. Just viimane tõik eristab teda minu meelest Stepen Kingist… Jah, see pole mingi süvakirjandus, ent kindlasti ka mitte kollane õudusseep (Saul; meedia). Tegu on kõrgel kunstilisel tasemel teostatud meelelahutusega, milles sügavamad plaanid aga kindlasti sees. Mis puutub konkreetselt õudusesse, siis ka üsna paksu ja paljukannatanud nahaga lugeja võib Herbert õhku ahmima panna.

Jätkuvalt soovitan.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: