Kasutajainfo

Andrzej Sapkowski

21.06.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Andrzej Sapkowski ·

Cos wiecej

(lühiromaan aastast 1992)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (5)

Geralt kohtub oma ema ja tütrega!

Nõnda võiks võtta kokku jutu «Midagi enamat» sisu. Tõsi, emaga kohtumine leiab aset palavikuviirastuse näol: Geralt päästab ühe kaupmehe guulide käest ning on seetõttu üsna raskelt haavatud (laibamürk ju)... ning Geralti maagist emal tuleb siis oma poeg päästa. Tütar on Ciri (ettemääratu ning midagi enamat).

Ring on täis saanud!!!
Geralt lubab, et ta ei lahku Cirist enam kunagi... (noh, viie romaani jagu on veel madinat ees!).

Ahjaa, ka Leedi Surmaga saab Geralt kokku...

Sisult on see lugu hulga lahtiste otste kokkusõlmimine... meeleolult ja õhustikult aga paras avatakt järgnevatele romaanidele... see lõputu sõda ning häving, mille kõrval mõjuvad Geralti tapetud monstrumid suisa taltsaste koduloomadena... inimene (või mõni muu «mõistusega» olend) on ikka see kõikse suurem elajas.

Teksti loeti vene ja poola keeles

Jälle vana jutt, aga, kahju, et ei saa üle "viie" panna. Hakkab häbi, kui vaatan, millistele asjadele olen siin "viisi" ladunud. Edaspidi nii helde enam ei ole. See tekst on kindlasti G avasarjas väga oluline. Aga kuidas ta veel kirjutatud on...! Haigushoos meelestuvad Geraltile stseenid olnust, seonduvalt Ettemääratuse teemaga. Kogu seniste lugude läbivad teemad seotakse kokku. Ettemääratusest endast on vähe - vaja on midagi enamat... Mina sain seda lugedes mitme tugeva emotsionaalse vapustuse osaliseks.
Teksti loeti vene keeles

Nagu peabki olema, kogumiku lõpulugu jätab kõige võimsama mulje. Siin on kõike: kohtumine emaga ning surmaga, stseenid minevikust, kus ei puudu ka Yennifer, ja loomulikult ka Ettemääratus ja määratud (veel plikatirts) Cyri. Väärikas lõpp kogumikule.
Teksti loeti vene keeles

Mu arust see Ciri küll Geralti tütar polnud (viide Jyrka arvustusele), kogu selle loo vältel käis läbi ikka kui steriilseks see Witcheriks tegemise protsess teeb, nii et Geralt ei saa mingeid järglasi saada (kuigi protsessi nautida on endiselt võimeline). Seda rõhutati lausa mitmel korral, eriti siis kui Yenneferiga miski Maiöö tiiraste pidustuste ajal tühja paugutati. Kuid see selleks, oli see Ciri kelle tütar iganes, igatahes oli ta Ettemääratu ja (jutukogule järgnevas) romaanisarjas on ta ikka päris kesksel kohal. Lugu oli hea, kui just seda ettemääratust ei oleks nii põhjalikult nämmutatud, et lõpus juba kui Geralt jälle ettemääratusest sonima hakkas, hakkas kergelt keerama juba.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023

Autorite sildid: