Kasutajainfo

Andrzej Sapkowski

21.06.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Andrzej Sapkowski ·

Miecz przeznaczenia

(lühiromaan aastast 1992)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Stalker
Hinne
Hindajaid
4
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (4)

«Ettemääratuse mõõk» on samanimelise kogu ainuke auhinnatud jutt – võitis poola fändomi poolt Polconil välja antava Janusz A. Zajdeli nimelise auhinna, kui parim 1992. aasta jutt. Lugu on niisama hea, kui ülejäänud kogumiku tekstid ning ma ei saa aru, et miks fännid (või nominatsioonikomisjon?) just seda eelistasid, aga olgu.

Geraltile määratud printsess Pavetta tütar Ciri (vt. juttu «Kwestia ceny» esimesest kogust) on juba parajas tirtsueas ning – et pääseda totrast peigmehekandidaadist – on metsa putku pannud. Kahjuks on see driaadide mets...

Veri voolab, poliitika väänleb ja vingerdab ning loomulikult vihiseb ka Geralti mõõk.

Kes poola keeles loeb, see leiab jutu Andrzej Sapkowski kodukalt.

Teksti loeti vene ja poola keeles

Vist driaadide mets ikka oli see, kuhu Geralt sattus. Druiid oli see hülgenahkses ürbis habemik, kes lõpus tuli... Olgu peale, väga hea lugu oli seegi. Ilmselt järgneva mõistmiseks väga oluline tekst. Geniaalne oli jälle see Sapkowskile nii omane tuntud muinasjutu süzhee sissepõimimine. Sedapuhku jäi ohvriks see 12 venna metsluigeks moondamise lugu, mis tõlgendus üpris haiglaseks (heas mõttes!). Ja see Gerlati küsimus, kas kõrvalnähte enam ei ole, suled ei kasva? Naera või puruks. Aga Sapkowski pole Sapkowski kui veidi naljakamat episoodile kohe surmtõsist jätku ei leia. Üldiselt üsna sünge lugu. Geralt satub jälle kahe rassi vastuolude keerisesse, üritab oma terve mõistusega suhteid korrastada, kuid maailm areneb omasoodu ja Geraltil pole lihtne. Lisaks tuleb sisse veel ka Ciri ja Ettemääratuse liin, mis siin nüüd mõninga edasise arengu läbi teeb. Mulle väga meeldis see driaadide elu-olu kirjeldus, eriti see järglaste soetamine. Kurb ja naljakas ühteaegu. Väga palju inimesi saab selles loos surma ka.
Teksti loeti vene keeles

Järjekordselt on Geraltil tegemist kahe rassi vastuoludega. Nagu ikka, üks rassidest on inimesed, teiseks on seekord driaadid. Ja vastuolud on väga traagilised mõlemale rahvale.

Teise teemana tuleb sisse ka Ettemääratus ja Geraltile määratud väike printsess Ciri, kes on peigmehe eest põgenenud driaadide metsa, kus Geralt ta leiabki.

Muidu nukras loos leidub parajal hulgal ka väga head huumorit.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: