Kasutajainfo

Andrzej Sapkowski

21.06.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Andrzej Sapkowski ·

Troche poswiecenia

(lühiromaan aastast 1992)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (4)

Jutu pealkiri oleks eesti keeles «Pisut ohvrimeelsust».

Seda sõnapaari korratakse loo jooksul korduvalt ning igasuguse intonatsiooni ja mõttega. Geralti põhitööks antud tekstis on veenda mingit sireeni selles, et kohalik valitseja teda armastab ning et see neitsi loobuks oma sabast ja asuks kuivale elama... Valitseja on muidugi üsna ihne ning ka paras bastard küll.

Loos on ka teisi tegevusliine ning taas ja taas tuleb nentida millise lummava efektsusega suudab Sapkowski piisavalt palaganliku algusega loo lõpetada kõige kõrgetasemelisema tragöödiana... okay, see lõpp pole nüüd suisa õnnetu, aga ilgelt liigutav küll!

Teksti loeti vene ja poola keeles

Geralti tunded pannakse taas proovile. Satub ta osaliseks kahes armastusloos, mille mõlema põhijooneks on pisut ohvrimeelsust. Üks lugu lõppeb õnnelikult - merineitsi toob armastuse eest ohvriks oma...algupärase füsioloogilise ehituse. Geralti enda romaan leiab samuti mingi lahenduse, kui ta mõistab, et pisut ohvrimeelsust on antud juhul (ja vist ka alati!) liiga palju, võimatult palju. Sest natuke ohverdada on raske. Ohverdama peab kõik ja seda saab teha ainult see, kes tõeliselt armastab. Igati ilus, põnev ja liigutav lugu. Actionlikku teemat hoiab selles taas pigem inimsuhteid analüüsivas loos üleval mõistatuslik veealune rass, kelle esindajatega Geraltil tuleb rinda pista.
Teksti loeti vene keeles

Veel kaks armastuslugu, seekord on põhiküsimuseks ohvrimeelsus armastuses. Kaks parallelselt jooksvat lugu leiavad kumbki oma lahenduse. Väga ilus ja inimlik jutustus.
Teksti loeti vene keeles

Tõesti kummastav ja segadusttekitav lugu-algab nagu "Väikese merineitsi" žanriulmeline paroodia, keerab siis kirjelduseks inimkonna kokkupõrkest tundmatu veealuse rassiga ja lõpeb nukravõitu armastusloona, mis erinevalt "Jääkillus" kirjeldatust lugedes tõesti südamesse läks. Sapkowski näib olevat autor, kes suudab lugejat pidevalt üllatada, enesekordamist ega ettearvatavust talle küll ette heita ei saa.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: