Kasutajainfo

Andrzej Sapkowski

21.06.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Andrzej Sapkowski ·

Ostatnie zyczenie

(lühiromaan aastast 1993)

eesti keeles: «Viimane soov»
Andrzej Sapkowski «Viimane soov» 2011

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.8
Arvustused (5)

Suure näljaga otsustavad Geralt ja Laulik kala püüdma hakata – ühe õnge otsa hakkab hoopis pudel dzhinniga! Laulik kougib loomulikult pudeli lahti ning dzhinn kargab kohemaid tulivihasena (istu ise pudelis) oma päästja kõri kallale. Geralt hüüab viimases hädas kusagilt kuuldud ektsortsismi vormeli – dzhinn kaob möirates! Kahjuks aga vaagub Laulik üsna surma piiril... Geralt tormab haavatuga lähimasse linna ning palub abi linna ainukeselt maagilt Yenneferilt. Yennefer on üks imeilus, aga kahjuks ääretult halva iseloomuga naismaag. Linna saabub ka tulivihane dzhinn... on purustusi ja inimohvreid ning on ka see viimane soov!

Jutu pealkiri ongi «Viimane soov».

Teksti loeti vene keeles

See on hämmastav jah, kuidas Sapkowski võtab mingi tuntud muinasjutusüzhee ja puhub sellesse elu sisse. Ka selles loos pole ju iseenesest midagi kohutavalt uut ega enneolematut. Siiski on see põrgulikult vaimukas, sügav, ilus ja nauditav lugemine. Kolm soovi, mis täituvad. Ainult kolm, ei rohkem ega vähem. Geralt satub jälle keerulisse umbsõlme, kus tema otsusest sõltub nii palju. Lisaks peab oma viimasesse soovi mahutama ka wiedzmini ja inimese erinevused ja vastuolud. Muidugi saab ta sellega hakkama!
Teksti loeti vene keeles

Geralt ja Dandilion õngitsevad välja pudeli džinniga (vaimolendi, mitte joogiga), kelle vabastamise järel tekib kohe hulganisti paksu pahandust. Džinn on tegelikult õhuvaim ja kuigi Dandilion peab ennast eluka vabastajaks, on selleks hoopis Geralt. Esimese soovi täitmine pani südamest irvitama. Loos ilmub välja ka Yennefer, kes ilmselt tulevas sarjas ülitähtsat rolli mängib. Selles loos näitab ta põhiliselt oma halba iseloomu.

Viis. Paistab, et Sapkowskile on raske väiksemaid hindeid panna, vähemalt on nii juhtunud selle Geralti-sarja nullköitega, jutustuste kogumikuga.

Teksti loeti inglise keeles

Seekord peab siis tugeva "neljaga" piirduma... Polnud nagu päris nii tugev kui eelmised kogumiku lood. Loo algus, täpsemalt džinni esilemanamine, Jaskieri kaks esimest soovi ja teda ootamatult tabanud haigushoog olid Sapkowskile omases musta huumori võtmes ning hästi kirja pandud, ent lõpupoole kippus lugu sellega võrreldes veidi ära vajuma.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: