Kasutajainfo

Christopher B. Rowley

1948-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Christopher B. Rowley ·

To A Highland Nation

(romaan aastast 1993)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

"To A Highland Nation" on oma olemuselt üsnagi ainulaadne raamat. Tegevus paigutatakse aega kus inimesi teeb oma esimesi lende tähtedevahelises ruumis ning on just avastanud ning asunud hõivama oma esimesi avastatud planeete. Fenrille (planeet kus tegevus toimub) ainuke kontakt kodumaailmaga on sajandis korra planeeti külastav tähelaev ning inimestel tuleb ise hakkama saada. Rahvas on jagunenud kaheks - ühed kes üritavad kangekaelselt planeeti oma vajaduste kohaselt ümber ehitada ja teised kes üritavad sulada kohalikesse tingimustesse. Asja muudab keeruliseks see, et planeedil elas juba enne inimeste tulekut suhteliselt madala tehnoloogiatasemega intelligentne eluvorm - Feinid. Kogu tegevust toimub chitin putukate poolt toodetava nektari ümber, mis pikendab märkimisväärselt inimese eluiga. Ahnus, hoolimatus ning inimlikud ambitsioonid on viinud kaks kolonistide grupeeringut sõja puhkemiseni. Raamat on kirjutatud äärmiselt veenvalt - s.t. hetkekski ei teki puiset olekut, kogu tegevus on mõistetav ning loomulik. Süzhee on täidetud peenete üksikasjadega mis loovad tõeliselt huvitava atmosfääri. Sellele lisandub veel Feinide ning chitin putukatega seotud kohalikud legendid, mis võivad määrata kolonistide saatuse ja mis aitavad hoida lugejat kuni raamatu lõpuni pinge all.
Teksti loeti inglise keeles

Well.. Raamat iseenesest oli hea. Algus natuke venis aga seda saab vististi selle arvele kirjutatua, et tegemist on mitmenda raamatuga sarjas mille eelnevaid osasid ma lugenud ei ole. Täienduseks Pronto poolt kirjutatule - yheks põhiintriigiks on lisaks putukatele veel kolonistide pidev juurdevool planeedile. Nimelt saadetakse ylerahvastatud kodupäikesesysteemist laev laeva järel uusi settlereid, kes leiavad et algasukatest aristokraatidelt ei tule oodata armuande vaid neilt kõik kiiremas koras käest ära võtta, äärmisel juhul tina vastu andes. Natuke häiris see osa raamatust mis käsitles mingeid mystilisi jumalasarnaseid olendeid, kelle kaitse all too planeet pidavat olema ja kelle pärast tuumarelvi kasutada ei tohtinud. Natuke otsitud ja ylejäänud raamatuge mitte eriti harmoneeruv. Seepärast ka neli.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020

Autorite sildid: