Kasutajainfo

Michael Crichton

23.10.1942-4.11.2008

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Michael Crichton · Richard Preston ·

Micro

(romaan aastast 2011)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Enne oma surma 2008. aastal jõudis Michael Crichton valmis kirjutada umbes kolmandiku romaanist "Micro" ja ülejäänu osas oli olemas kondikava. 2009. aastal valis kirjastus tööd lõpetama Richard Prestoni ja romaan ilmus viimaks 2011. aastal.

Asusin seda romaani lugema ilma erilise eelteadmiseta, kui välja arvata see et varasemad kogemused Crichtoni teostega on enamasti olnud positiivsed. Mind tabas heas mõttes šokk. Kui närida ennast läbi alguse paarist leheküljest biokeemiast, siis läheb lahti selline tapmine ja tagaajamine mille kõrval "Jurassic Park" mõjub nooremale koolieale suunatud meelelahutusena. Kuna tegu on ikkagi Crichtoniga siis on teosel mõistagi tugev teaduslik taust. Seekord saame rohkesti uusi teadmisi entomoloogia ja biokeemia valdkonnast.

Kange tahtmine on sisust väga põhjalikult mitte rääkida, sest ma ei tahaks järgmiste lugejate jaoks üllatust rikkuda. Aga teisest küljest jällegi ei suuda sellest päriselt hoiduda... Öelgem siis lihtsalt, et telekavas olen näinud samal teemal tehtud koguperekomöödiaid, reaalsus aga on selles vallas märksa julmem ja annaks ainet pigem õudusfilmi jaoks. Siinsamas meie kõrval eksisteerib nimelt üks täiesti teine maailm, mille kohta meil on (autorite arvates) hämmastavalt vähe teadmisi, arvestades kui lähedal see meile tegelikult iga päev on. Kui vaid mõningate teaduse edusammude toel õnnestub sellesse maailma siseneda, siis avastame et Emake Loodus on kõike muud kui hoolitsev lapsevanem ja meie ellujäämise aega selles maailmas saab tõenäoliselmalt mõõta tundides kui päevades... isegi kui me oleme Michael Crichtoni romaani kesksed tegelased.

Teoses esineb küll minu meelest paar loogika-apsu, aga lähemalt ei saa neid liigselt loo sisusse laskumata lahata, nii et las nad olla. Nendest hoolimata on hindeks selle aasta kṍige kindlam 5.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: