Kasutajainfo

Michael Crichton

23.10.1942-4.11.2008

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Michael Crichton ·

Airframe

(romaan aastast 1996)

Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Tõttöelda, ei ole tegemist kyll päriselt ulmega.. pigem läheb "Airframe" Crichtoni korporatiivsetel sagimistel baseeruvate kirjatykkide hulka ("Disclosure" näitex), Nii pealkiri kui syzee toovad paratamatult meelde A.Hailey raamatu "Airport". Sedapuhku keerleb tegevus lennukite tootmise ja nende myymise ymber. Lennujuhtimiskeskusega võtab yhendust firma Norton poolt toodetud reisilaineri piloot ja teatab, et nad sattusid oma lennukiga õhuauku, mispuhul oleks äärmiselt tore kui lennukile võimalikult suur kogus kiirabiautosid vastu saadetaks. Peale maandumist selgub, et säärane soov oli igati põhjendatud - nimelt tassitakse lennukist välja mitu laipa ja hulgaliselt kergemate/raskemate kehavigastustega reisijaid. Halba publicityt kartev lennukifirma asub operatiivselt asja uurima. Crichtonlikult tempokas, põnev ning filmilik stiil. Päris hea.
Teksti loeti inglise keeles

Igal pool, kuhu ma olen juhtunud vaatama (neid kohti pole küll väga palju, kuid mõned siiski) on see teos listitud kui ulme. Kuigi mõnigad selles esinevad lelud nagu mingisugused virtuaal-reaalsuse prillid tunduvad teose kirjutamisaastat arvestades natuke utoopilised, on minu arust ikkagi tegu pigem täiesti tavalise tehno-thrilleriga. Aga kui ulme, siis ulme. Crichtonile meeldib tihtipeale oma raamatutes spekuleerida tegelikult aset leidnud sündmuste ümber ning käesolevas teoses on ta ette võtnud lennunduse ja massimeedia. Alguse saab lugu väikesest lennuõnnetusest, mille erinevad uudiseagentuurid asjaolude kokkulangemise tõttu üles korjavad ning suureks puhuvad. Ilmselget kuulub autori poolehoid lennukitootja uurimiskomisjoni esinaisele, kes peab rinda pistma nii verejanuliste ametiühingutöötajate, korrumpeerunud ülemuste ning näljaste ajakirjanikega. Huvitav lugemine, mida ilmestab Crichtonile omaseks saanud dokumentalistikat meenutav stiil. Korralikult teostatud meelelahutus. Neli
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: