Kasutajainfo

Michael Crichton

23.10.1942-4.11.2008

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Michael Crichton ·

The Terminal Man

(romaan aastast 1972)

ajakirjapublikatsioon: «Playboy» 1972; märts – mai
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Inimkompuuter»
«Horisont» 1976; nr 5 – 1977; nr 6

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
4
2
0
0
Keskmine hinne
4.111
Arvustused (9)

Esimesel lugemisel ("Horisondi" järjejutuna), ei jätnud eriti sügavat muljet. Pigem igavavõitu (Eh, noorus!). Kuna "Andromeda Strain" ja "Jurassic Park" minu arvamust autorist tugevasti tõstsid, siis lugesin raamatu hiljuti uuesti läbi. Sain täieliku kaifi. Raamat ise on eht-crichtonlik hoiatuslugu. Põhiprobleem on fooniga (arvutid ja inimene) oskuslikult esile toodud.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Seniloetud MC romaanidest on antud üllitis mulle kõige meelepärasem. Tegelikult mulle Crichtoni dokumentaalsusele pretendeeriv kuiv stiil ei meeldi, hindan ise sihukest lopsakat ja romantilist teksti rohkem. Samas pean aga tunnistama, et omal ajal meeldis küll. Seetõttu ka see tugev neli. Üle lugeda seda raamatut ma küll ei viitsi, aga tagantjärgi meenutan (ja on ka meeles), et see oli see äkiline lugu vennikesest, kel elektroodid külge pandud ning kes koos selle tehnikaga siis jooksu pani...
Teksti loeti eesti keeles

Ei tea kas vahe tegi sisse minu personaalne noorus või tollane Horisondi tõlge, aga teistkordsel (originaalis) lugemisel jäi sellest raamatust hoopis teistsgune mulje. Kusjuures mõlemad need muljed olid suhteliselt head. Igatahes pean ma kyllalt tõenäoliseks, et ma seda raamatut veelkord yle loen.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Kõvasti parem lugu, kui nt. "Andromeda" ja "Sauruste park". Selles loos oli midagi enamat, kui nondele teistele raamatutele omased lollakad skeemikesed ja james-bond-tüüpi aktsioon. Igal juhul oskas antud lugu mind üllatada, ei oodanud Crichtonilt sellise tasemega asja.
Teksti loeti eesti keeles

Ka mulle meeldis see rohkem, kui teised Crichtoni asjad, mida lugenud olen. Hästi oli kirjeldatud selle selli läbielamisi, kellele elektroodid pähe olid torgatud. Kui need Horisondid kusagilt veel kätte saaks, siis loeksin kindlasti uuesti.
Teksti loeti eesti keeles

Võib-olla, maitse asi aga mind on need laboritest ärajooksnud imeelukate püüdmise lood surmani ära tüüdanud.

Aga kui see ei ole takistuseks, siis hea lugu.

Teksti loeti eesti keeles

Harry Benson on kerge ajukahjustusega, mille tõttu käivad tal aeg-ajalt peal hood - lühikesed vägivallapuhangud süütute kaaskodanike vastu. Ise ta loomulikult nendest midagi ei tea. Lisaks sellele on tal ka kerge psüühikahäire, mis väljendub masinate vihkamises. Ometi valitakse ta uuendusliku protseduuri, mille käigus paigaldatakse tema ajju arvutiga ühendatud elektrood, mis programmeeritakse hoogudele positiivseid vastuimpulsse andma, esimeseks patsiendiks. Loomulikult läheb kõik üsna ruttu nihu ning vaesest patsiendist saab üsna ruttu väga ohtlik kurjategia. Kahtlemata on tegu põneva ning kaasahaarava lugemisega, mille ainus puudus on liigne kuivus. Crichtoni tegelaskujud on pelgalt tegelaskujude karikatuurid, mõeldud ainult sündmustiku edasi viima ning see teos pole selles suhtes mingi erand. Autorit huvitab pigem sündmuse tehniline, kui inimlik pool, mis on tema tausta teades ka üsna arusaadav. Minu jaoks natuke liiga ühekülgne, kuid laias laastus siiski päris loetav teos. Neli
Teksti loeti inglise keeles

Kuna vanad Horisondid on nüüd DIGARist kenasti kättesaadavad, lugesin selle loo läbi. Umbes veerandini jõudnud, vaevas mind küsimus: kus on ulme? See küsimus ei kadunud ka poole jutu peale jõudes. Ning oli alles ka päris lõppu jõudes.
Ma tõesti ei saa aru, miks seda lugu ulmekaks peetakse ning milles seisneb hoiatus? Minumeelest on tegmist lihtsalt ühe psüühiliselt haige inimese haigusloo kirjeldusega. Meditsiiniliste detailidega autor igatahes ei koonerda ja seetõttu on jutt tavainimesele surmavalt igav lugeda. Hinne "kolm" on ikka väga suure avansina antud ja tegelikult oleks õige "kaks", aga võib-olla oli asi tõesti selles, et "Horisondis" avaldati jutt lühendatud kujul ning võimalik, et ka kaudtõlkena. Aga huvi seda kunagi uuesti lugeda pole mul sellegipoolest.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: