Kasutajainfo

Ljubov Lukina

4.02.1950-14.05.1996

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ljubov Lukina · Jevgeni Lukin ·

Stal razjaštšaja

(lühiromaan aastast 1992)

ajakirjapublikatsioon: «MIG» 1992; nr ? (5. mai) – nr ? (22. mai)
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Tegevus toimub yhel õnnetul planeedil, kus tuhatkond aastat tagasi sõjatehnika kohalikel põhjalikult yle pea kasvas. Nimelt said sealsed insenerid maha erakordselr effektiivse jalaväetõrje systeemiga. Systeem reageeris liikuvatele metallitykkidele. St. niipea kui keegi kasvõi taskunoaga äkilisi liigutusi sooritas, hakati tema pihta rakette laskma. Lisaks sellele oli systeem 100% autonoomne iseennast taastootev...
Tuhatkond aastat hiljem on kohalikust tsivilisatsioonist järgi vaid kivist tööriistu tarvitavad rändhõimud. Kõikvõimalikke metallist objekte kardetakse hullemini kui surma. Hõimu liige kes kasvõi kogemata metalli puudutab, heidetakse kogukonnast välja.
Lugu algabki sellega, et yks ninakavõitu tydrik, kes palja käega mingit kohalikku ratsalooma tabanud myrsukillu tolle turjast välja tõmbas, kuulutatakse oma sugulaste poolt lindpriiks. Mõni aeg hiljem kohtub ta Maalasest piloodiga, kes planeedi kohal lennates alla lasti. Nimelt on Maalased kohalike kurva saatuse suhtes igati kaastundlikud ning yritavad juba tea mitmendat korda planeedil maanduda, et tsivilisatsiooni hävitanud metall-katku neutraliseerida. Järgnev tegevus käsitlebki näitsiku ja piloodi edasisi seiklusi ja omavahelisi suhteid.
Kokkuvõtteks: keskpäraselt hea lugu, mitte midagi erilist temas aga ei olnud. Hindeks miinusega neli. Võrgust saab sellele tekstile ligi Moshkovi raamarukogust .
Teksti loeti vene keeles

Avo on sisust juba kirjutanud... sinna polegi nagu midagi lisada. Muidu aga... ei tõusnud käsi isegi seda miinusega nelja panema. Põhiliselt seepärast, et igav oli lugeda. Isegi kirjutada ei oska midagi... mis kah näitaja.
Teksti loeti vene keeles

Sisust saab lugeda Avo arvustusest. Minule lugu päris meeldis, nii idee ise kui ka teostus. Igav küll ei onud. Viieline ta ei ole, aga alla nelja kah panna ei saa.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: