Kasutajainfo

Ljubov Lukina

4.02.1950-14.05.1996

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ljubov Lukina · Jevgeni Lukin ·

Kogda otstupajut angelõ

(lühiromaan aastast 1987)

ajakirjapublikatsioon: «Iskatel» 1987; nr 1 [pealkirjaga «Raznõje sredi raznõhh»]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Metallurgiatehasesse tuleb uus ja küllaltki veider tööline. Kõrgharidust pole, kuid kuskil töötanud kah ei ole, kartlik, peale tööd ajab selga riietuse, mille õige koht oleks prügimäel, üle muruplatsi ei lähe, sest "murul käimine keelatud". Ühesõnaga, nagu polekski meie ilmast. Ja varsti selgub, et ei olegi. Hoopis põgenik maailmast, kus valvet kuskil pole, sildist "Sissepääs keelatud" täiesti piisab, kõik on ausad, heatahtlikud - ühesõnaga inglitega paradiis. Kuid meie tegelane siiski otsustas põgeneda, ta otsis vabadust... mõelda. Mudugi põgenikule saadakse jälile, ja elu läheb kohe märksa põnevamaks.

Huvitavad tegelased, lugu on kuidagi inimlikult liigutav. Lugesin heameelega, kuid hinnet panna oli väga raske. Viiest jääb siski miskit puudu.

Teksti loeti vene keeles

1986. aastal valminud lühiromaan «Kui inglid taanduvad» oli abielupaar Lukinite kõige riigitruum tekst. Sedavõrd sirgjooneline, et isegi ajakirjas «Iskatel» sobis avaldada. Tõsi, midagi tsensuur siiski leidis. Esmatrüki pealkiri oli vähem väljakutsuvam – «Erinevad erinevate seas». Ju siis sõna «ingel» pealkirjas liialt julge tundus?

Sisust on Valja juba rääkinud, midagi lisada pole mõtet – kes soovib, see loeb...

Lühiromaan on kummaline mikstuur sellisest optimistlikust tööliskirjandusest ja maalähedasest nõukogude ulmest. Mis kõige üllatavam – seda on mõnus lugeda! Mõnus ilmselt seetõttu, et tegelaste käitumine on usutav. Kindlasti polnud lühiromaani kangelased tüüpilised nõukogude töölisklassi esindajad, kuid hoolimata intlite põlglikust ninakirtsutamisest, oli siiski ka selliseid. Tehastes ei töötanud ju ainult põhjajoonud proled.

Hindeks saab neli, sest tegelikult on see lühiromaan hästi kirja pandud kližeede kogum. Lukinid olid tõesti head kirjanikud, mida suurepäraselt tõestab see eheda nõukogude ulme vaimus pastišš!

Segase sugupuuga peni Muhtari olek ja tegemised said muidugi uue mõõtme ühe Jevgeni Lukini hilisema kirjatüki lugemise järel ... pean silmas seda esseistlikku pajatust vestlusest KGB-s. Ja üleüldse ei tulnud see tekst autoritele kergelt – nad olevat seda 7 korda ümber kirjutanud ... vahepeal olevat see lugu neile suisa vastik olnud ... hiljem üle lugedes olevat aga suisa meeldima hakanud.

Teksti loeti vene keeles

Mina sattusin seda hilisemt KGB juttu pisut varem lugema ja ilmselt seetõttu ka mõnevõrra lõbusam oli lugeda käesolevat teksti ;) Yldiselt jah, pastishina on sellel lool omamoodi väärtus.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019

Autorite sildid: