Kasutajainfo

Piers Anthony

6.08.1934-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Piers Anthony ·

Being a Green Mother

(romaan aastast 1987)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

"Inkarnatsioonide" sarja viies romaan räägib lähemalt eelmistest raamatutest tuttavast iiri näitsikust Orbist, kellele on juba enne ta sündi ennustatud abielu Kurjusega. Ja muidugi räägib see Looduse Inkarnatsioonist ehk Gaiast, kelleks Orb lõpuks saab.

Orb kasvab üles Iirimaal ja sõbruneb seal mustlastega, kes räägivad talle maagilist laulust, "absoluutsest leevendajast" Llanost. Selle maailmakõiksuses olulist kohta omava muusikapala leidmise seab ta oma elueesmärgiks. Algul otsib ta seda Euroopa mustlaste seast(Anthony kirjeldused mustlaselust on rõhutatult romantilised ja idealiseeritud, ei tea, on ta mõnd mustlast ka oma silmaga näinud) ja viivad välja mustlaste algkodusse-Indiasse. (Veidral kombel võtab mustlaste päritolu selgitamine talt rängalt aega, meie maailmas on see teaduslik fakt, ju siis Anthony kirjeldatud fantastilises ei ole) . Seejärel kirjeldatakse uuesti ta armulugu kokutajast printsi Mymi, tulevase Sõja Inkarnatsiooniga, kes esines juba romaanis "Wielding a Red Sword" .

Pärast vägivaldset lahutamist Mymist sünnitab ta tütre Orlene`i (kes on sarja varem tähelepanelikult lugenud, võib siin vihjet näha) ja annab ta edasiseks lapsendamiseks tuttavale pimedale ja vigasele hispaania mustlastüdrukule Tinkale. Orb suundub Ameerikasse ja liitub seal esimesest romaanist tuttava bändiga Livin` Sludge. Orb meelitab kõlvatut mustastantsu tananat tantsides bändile turneede läbiviimiseks originaalse sõiduriista-iidse Piiblis mainitud prohveti Joona allaneelanud vaala, kes Jonah` nime kandvana on igavesti neetud rändama kõigis elementides peale vee ja kelle sisemus on pealegi mugavaks reisiks sisustatud.

Vana needus jälitab siiski Orbi ja sundabielu Saatanaga hoiab ära vaid salapärane laula (mees!) Natasha... Edasi ei tahakski sisust rohkem rääkida, kes tahab, lugegu ise. Romaan oli veidi parem kui kaks eelmist. Ka lõpp polnud nii sarnane. Hindeks neli tugeva plussiga-ent sarja kaht viimast romaani hetkel siiski hankima ei tõtta.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: