Kasutajainfo

Piers Anthony

6.08.1934-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Piers Anthony ·

Wielding a Red Sword

(romaan aastast 1986)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

"Inkarnatsioonide" sarja neljas romaan räägib lähemalt Sõja Inkarnatsiooni ehk Marsi tegemistest. Peategelaseks on India vürstiriigi Gujarati superkokutajast (ühtki lauset ei saa suust) prints Mym, kes õukonnaelust tüdinuna põgeneb ja anonüümselt tsirkusetrupiga liitub. Seal kohtub ta eelmistest romaanidest tuttava iiri naismuusiku Orbiga( kes on tulnud Indiasse otsima salapärast laulu Llanot) ja armub temasse. Romansi katkestab paraku Gujarati sõdurite ilmumine-Mymi vanem vend on surnud ja otsitakse troonipärijat. Mymi rad˛ast isa sunnib teda abielluma Maharastra printsessiga. Orbile truu Mym tõrgub algul, ent armub lõpuks Maharastra printsessi. Paraku soovib isa ka selle suhte katkestamist ja Mymi abiellumist Rajasthani printsiga.

Mymile(kes ei soovi oma uuest kallimast loobuda) tulevad appi inkarnatsioonid, kes pakuvad talle Marsi kohta. Sõja Inkarnatsioon võib elada teoreetiliselt igavesti, ent peab kohast loobuma niipea, kui maailmas mingil hetkel ei toimu enam ühtki sõda. Purgatooriumis võib Mym jääda elama koos Maharastra printsessiga. Mõistagi võtab Mym pakkumise vastu.

Sõdu inspekteerides sooritab Mym kõiksugu vägitegusid-küüditab Saddam Husseini Iraani lapssõdurite relvatorude ette, takistab Ladina-Ameerika geriljadel vangistatud valitsusvägede sõdurite zombideks muutmist, Põhja-Iiri mässulistel vaid protestante tapva bakterrelva väljaarendamist ja Etioopia kommunistlikul re˛iimil ajarelva kasutamist mässuliste vastu. Mõistagi piinustab Mymi Saatan-ent põrguga ta teda ähvardada ei saa, kuna hinduna soovib Mym Paradiisi asemel nirvaanat. Romaani lõppvaatus keskendubki järjekordsele vastasseisule Saatanaga.

Kuidas seda romaani siis iseloomustada? Suurtähti mittetundvatele võidunud "kirjandusspetsidele" ta kahtlemata ei meeldiks, kuna on kirjutatud laduses ja normaalses stiilis ning pole mingi postmodernistlik jura. Ehkki ma ise sarnase puude all ei kannata, pean mainima, et inkarnatsioonide-sarja ühetaolisus hakkab juba veidi ära tüütama. Iga osa lõpeb täpselt samamoodi. Okei, ma ei räägi ülestõusust Põrgus-sellest, kuidas sattusid sinna amatsoonid või kuidas rünnaku alla sattunud Mymil oli kohe käepärast relvariiul-selle sü˛eeliini kiire areng oli hiljem mõistlikult põhjendatud. Lihtsalt ära hakkab tüütama see pidev Saatana( kes kurjuse kehastuse kohta on ikka haruldane tumba, tegelikult päris mõnus mehike) lollitamine. See pole enam kirjandus, vaid masstootmine!

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: