Kasutajainfo

Piers Anthony

6.08.1934-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Piers Anthony ·

On a Pale Horse

(romaan aastast 1983)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Ammu loetud ja mälestus pisut ähmane, aga: miski õnnetusehunnik otsustab end maha lasta, siis läheb aga uks lahti ja va kontmees on isiklikult tema hinge järele tulnud. Ehmatusega laseb mehike Surma maha ja peab seejärel ise hakkama tema kohuseid täitma. Sekeldused Saatanaga jne, üldse maailm täis maagiat ja võlukunsti võrdväärselt tehnikaga. Ilmselt siis paralleel Pratchettiga, ainult et P. tuli paar aastat hiljem ja meeldib mulle vähem.
Teksti loeti inglise keeles

Incarnations of Immortality esimene raamat. Meeldivalt lõbus maailm - tehnika pooleks maagiaga, kõik olulisemad personifikatsioonid või kuidas neid nimetadagi (Surm, Hea, Kuri, Aeg, Saatus, Loodus)kujutavad endast pigemini midagi kontori või (peaaegu :))) eluaegse töökoha laadset, Saatan korraldab pidevalt suuri reklaamikampaaniaid ja Jumal ennast ilmalikesse asjadesse ei sega. Raamat on pühendatud ühe "inkarnatsiooni" - surma - tegevusele. Armastus, uue töökoha probleemid ja vägikaikavedu Saatana kontori esindajatega - need kõik segamini, mõistagi... Loetav ja päris lahedasti, hoolimata sellest, et mulle tavaliselt ühe seltskonna eri tegelaste vaatevinklist kirjutatud jutusarjad ei istu... Tugev neli. Võiks veel mainida, et kaanekujundus oli ka kena... Kipub haruldaseks jääma selline asi. :(
Teksti loeti inglise keeles

Autori fantaasia maagia kohalt piirdus maagiliste kividega (oli veel nipet-näpet aga põhiliselt olid kivid). Peategelane oli sihuke lollpea, et talle seletati kõiki asju kolm korda järjest (ilgelt tüütu lugeda). Ei ühtki huvitavat ja uudset mõtet ning venitatud hästi pikaks.
Teksti loeti inglise keeles

Einoh, ega ta nüüd nii hull kah polnud. Muidugi ei maksa mu seisukohta eriti tõsiselt võtta, sest mu ülemäärane leebus on teatavasti kurikuulus ja pealegi oli tegu mu esimese inglise keeles loetud raamatuga, mistõttu selle tegelik kvaliteet jääb võib-olla minu jaoks eelmainit fakti varju. Kohati olid mõned kohad tõesti tüütud ja ehk ka kergelt sentimentaalsevõitu, ent hullematki ju loetud...

Mis puutub Pratchetisse, siis " On a Pale Horse" tõesti mõnevõrra sarnanes( eriti " Mortiga" ) , ent suuresti ka erines. Pratchettit võib lugeda ka mitteulmik, ent Anthony sihtgrupiks näivad olevat just ulmefännid, mida tõestab kasvõi suhteliselt keeruline tegevusmaailm( tehnika ja maagia segu) . Ka ei ole Anthony siiski nii naljakas kui Prattchett ja ega see paista tal eesmärgikski olevat, vastupidi, pisaraidkiskuvaid stseene puistab ta nagu kamalast. Samas, nalja ikka sai, kasvõi stseen, milles peategelane Zane päästab naiskummituse röövlite käest, või ilkumine ameerika usuhullude tobedate õhtupalvete üle, mida nad oma lastele peale sunnivad. Veel peab mainima autori segasevõitu Põrgu-kontseptsiooni-kui algul anti justkui mõista, et sinna lähevad ainult mõrtsukid või muud sarnased kurikaelad, siis hiljem kohtas Zane seal ka suht süütuid pahategijaid-priiskajaid ja lagastajaid.

Lõppkokkuvõtteks-hamba all ei karjunud, ent ärge võtke mu " viit" soovitusena. Võib-olla olen ma lihtsalt ülemäära leebe omnivoor.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2022
detsember 2021
november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021

Autorite sildid: