Kasutajainfo

Richard Kadrey

1957-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Richard Kadrey ·

The Everything Box

(romaan aastast 2016)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

miskid nelituhat aastat tagasi on Jumal suht pettunud Maal toimuvas ja eriti inimestes. suur veeuputus teeb küll platsi üsna puhtaks, aga mitte veel päris. saadab Jumal Maale ingel Qaphsieli, kes seni on hoolitsenud taevase kantseleitarvete lao eest, kuid ammu endale tõsisemat ülesannet soovinud. niisiis annab Jumal inglile kaasa karbi, mille avamine tähendaks automaagiliselt lõppu kogu inimkonnale. paraku ei kiirusta Qaphsiel ülesande täitmisega, lehvib ringi ja uhkustab. mille käigus läheb karbike kaduma. järgmised nelituhat aastat tuiab õnnetu ingel karpi otsides ringi.

edasi hargneb tegevus meie päevade LA-s, kus leidub maagiat, libahunte, vampiire ja muud säärast rahvast. näiteks mooke, ringiliikuvaid surnuid, kes erinevad zombidest selle poolest, et on suht taibukad ega lagune nii kergesti. ning muidugi on LA-s arutu hulk lollpäid. romaani peategelaseks on supervaras Coop. kellelt tellitakse miski reliikviaväärtusega karbi vargus. vaevalt jõuab ta töö ära teha, kui ilmub järgmine jõud, kes teeb keeldumist mittevõimaldava ettepaneku karp uuesti ära varastada.

mind ei üllatanud, kui ma leidsin viite Gaimanile, küll aga see, et oli vihje ka Lukjanenko vahtkonnale. mõnetine sarnasus on autori Sandman Slimi lugudega - tegelastel on küll teistsugused ametid, kuid süžeelised rollid ja omavahelised suhted on analoogilised. autori tugevad küljed on endised: mõnusalt jabur taustsüsteem, üle võlli vägivald, vägagi naljakad dialoogid. hea küll, natuke hakkas romaan venima. nii et hinde osas ma hetkeks isegi kahtlesin. siis aga otsustasin, et ka oma võimetest 90% kasutav Kadrey on parem kui 99% end ulmekirjanikeks pidavatest veidrikest.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019
detsember 2018

Autorite sildid: