Kasutajainfo

Richard Kadrey

27.08.1957–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Richard Kadrey ·

Killing Pretty

(romaan aastast 2015)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Ma loen vahel ka igasugust jama, aga maailmas on umbes kümme autorit, kelle looming mulle tõsiselt huvi ja naudingut pakub. Ning Sandman Slimi sarjaga on Kadrey tõusnud selles kitsas tipus Gibsoni ja Strossi järele kolmandaks. Igaüks neist kolmest võlub muidugi millegi teistest erinevaga. Jääb vaid ennast korrata: Kadrey tekstides on bluesilik tunnetus. Tal on sisendusjõulised kirjeldused ning ootamatud ja vaimukad võrdlused. Tema sümpaatsed tegelased suhtuvad igasugustesse reeglitesse hooletu üleolekuga. Ja juudi müstikast tuntud tegelaste lisamine annab mingi teise plaani juurde.

Sandman Slim on kõrvaldanud juba nii palju suuri ja vastikuid, et vaenlaste leidmisega läheb autoril raskeks. Eelmise osa lõpus ilmus Slimi lemmikkõrtsi teda otsima mees, kes väitis, et on Surm. Ja et teda on röövitud - täpsemalt, keegi on ta inglikeha sisse vehkinud, jättes talle miski õnnetu müügimehe keha, millel liiatigi on süda välja lõigatud. Slim on tänuvõlglane varem kuldses vahtkonnas töötanud Julie ees, kes käivitab oma eradetektiivibürood. Ning leiab, et Surma surma mõistatuse lahendamine tooks büroole kuulsust ja kliente. Sellega siis tegeletakse, kusjuures Slim kogeb, et kellast kellani kaine peaga detektiivikohuste täitmine on kõige hullem, mis temaga elus juhtunud. Seiklusi ja LA-s pesitsevaid kahtlasi tegelasi igatahes jätkub.

Ühe pisiasjaga paneb autor mumeelest mööda. Nimelt liigitab ta natsionaalsotsialistid parempoolsete hulka. (Mõned pikaealisemad tegelased on muistse germaani surmamüstika jälgi ajades Kolmanda Riigi juhtfiguuridega kokku puutunud jne.) Romaanis esineb ka tõepoolest vastikuid parempoolsete vaadetega tegelasi. Ent natsionaalsotsialistid on siiski kamp võõrast vara ümberjaotavaid inimjätiseid nagu sotsiaaldemokraadidki, seega siis vasakpoolsed.

Kaalusin juba hinde alandamist, siis aga tuli meelde, et päris mitme huvipakkuva suht värske teksti seast - Stross, Ings, Lukjanenko, VanderMeer jne - tellisin ma esimesel võimalusel ikkagi Kadrey ja lugedes ei tulnud kordagi pähe, et tahaks midagi muud lugeda. No ei ole väga deep, aga mõnus meelelahutus.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: