Kasutajainfo

Richard Kadrey

27.08.1957–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Richard Kadrey ·

The Getaway God

(romaan aastast 2014)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Ega ma ei loe Sandman Slimi sarja selleks, et teada saada, mis juhtub. Pigem ikka mõnusa bluesiliku stiili pärast, millele üle võlli keeratud vägivald annab täiendavat vürtsi. Ja kui esimene muusikaline kollektiiv, keda nimetatakse, on Shonen Knife, siis on mul kohe algusest peale mõnus ja tuttav tunne.

No sajab juba mitmendat nädalat, LA-s vihma, põrgus verd, ja enam-vähem kõik on veendunud, et see on märk lähenevast maailma lõpust. Ehk siis vanade jumalate tagasitulekust. Kuigi valdav osa inimestest on LA-st võimalikult kaugele tõmmanud - nagu see aitaks! - on nii inimesi kui põrgulisi, kes käimasolevat protsessi kiirendada tahaksid. Parem õudne lõpp kui lõputu õudus, eks ole. Nii meelitatakse kodanik Stark pealt vaatama riitust, mille käigus kolmteist meest üheaegselt endal pea mootorsaega otsast lõikavad - idee nagu selles, et kui tavaline inimene juhtub seda nägema, toimub temaga midagi niisugust, mis vanad jumalad jälle sammukese lähemale toob. Sedapuhku siis tüng, sest Stark on nephilim ja efekt pigem vastupidine.

Stark on ühes pundis kuldse vahtkonnaga, sest see on ainus maailmalõpu vastu tegutsev jõud, töötab koos isemumifitseerunud jaapanlasega, käib paar korda põrgus, kohtub vana vaenlasega, saab jälle kerre mõned kuulid, mida esialgu pole lihtsalt aega eemaldada. Starki tüdruksõber mürgitatakse ja pannakse vangi, kaks venda-jumalat saavad askelduste käigus surma, vanadest jumalatest vabanemise hinnana kaotab Stark oma artifaktid ja nii edasi.

Hea küll, midagi väga põrutavalt uut selles osas ei ole, pigem on tunda sarja lõpu lähenemist. Peaaegu oleksin selle eest hinde maha võtnud, aga kui ma Kadreyle ka viit ei anna, siis kellele veel. Ja naljakas puänt, mis meenutab ühtaegu Adamsit ja Pratcehtti, annab siiski võimaluse ka jätkuks.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: